KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Böyle toplantılarla zaman kaybetmeyin
Böyle toplantılarla zaman kaybetmeyin
Siyaset
14 Kasım 2010 Pazar 12:54
  • 1490
  • 3

Böyle toplantılarla zaman kaybetmeyin

CHP’nin düzenlediği panel kapsamında ilimize gelen eski rektör Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, partililere “Bu tür etkinliklerle zaman kaybetmeyin, sokağa çıkın” nasihatinde bulundu

10 Kasım Atatürk`ü anma etkinlikleri kapsamında CHP İzmit İlçe Örgütü bir panel düzenledi. Etkinlikte ADD eski genel başkanı Ertuğrul Kazancı ve İstanbul Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, ‘Atatürk, Ermeni meselesi ve Türkiye` konulu konferans verdi. Otel Altınnal`da organize edilen etkinliğe milletvekili Hikmet Erenkaya, il sekreteri Cihat Altınyuva, İzmit ilçe başkanı Ömer Hazer ve yönetimi, eski il başkanları Rıdvan Alkan ve Cengiz Sarıbay, Körfez ilçe başkanı Salih Şirin, İzmit eski ilçe başkanı Necdet Çetinak, Tabipler Odası Başkanı Cüneyt Özkürkçügil, ÇYDD İzmit Şube Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu ve çok sayıda partili katıldı.
 

HER DERDE DEVA
Panelin açılış konuşmasını yapan Ömer Hazer, Atatürk`ün eşsiz bir devlet adamı olduğunu dile getirdi. Daha sonra konuşma yapan Ertuğrul Kazancı, Prof. Alemdaroğlu ile bir çok çalışma içine girerek ihaneti gördüklerini söyledi. Türkiye`de Cumhuriyet`in kaldırılması için onursuzca ve hukuksuzca mücadele verildiğini de ifade eden Kazancı, “Halkçı devlet yerine vahşi liberalizmi, gericiliği getirmek istiyorlar. Altı ok her derde deva bir reçetedir. Bizler Kurtuluş Savaşı mücahitlerinin torunlarıyız. Onların kanını yerde mi bırakacağız?” dedi.
 

ERMENİ MESELESİ
Kazancı`nın ardından söz alan Prof. Dr. Alemdaroğlu ise, Türkiye`nin AB`ye girmesi için gerekli şartlardan bahsederek şu ifadeleri kullandı; “Terörü bitirilmesini, Ermeni sorununun çözülmesini, Heybeliada`da ruhban okulunun açılmasını istiyorlar. İstekler içinde asla kabul edilemez olan Ermeni meselesidir. 900 yıldır birlikte yaşadığımız, Osmanlı döneminde bürokraside en üst yerlere gelen Ermeniler Lozan`da azınlık kabul edildi. 1960`lı yıllara kadar hiçbir sorun yokken birden Ermeni meselesi ortaya atıldı.
 

SORUNLARINI DİNLEYİN
Doğu`da bağımsız ‘Ermeni Devleti`nin kurulmasını istiyorlar. Türkler soykırım yapmamıştır. Bu konu siyasi bir soırun haline gelse de tarihçilere bırakılmalıdır. Çok yakında Ermeni sorunu yine karşımıza çıkacak. Ermeni açılımı bekleniyor.” Panel sonunda partililere nasihat da veren Alemdaroğlu, “Bu toplantılarda zaman kaybetmeyin. Sokağa inin. Kahveye, evlere girin. İnsanların çayını için, sorunlarını dinleyin. Halka gerçekleri anlatın. 2002 yılında borcumuz 80 milyar dolardı, şimdi 500 milyar dolar oldu. Sadece satıyorlar. CHP en kısa zamanda iktidara gelirse bu borcu da öder” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ