KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Sekapark cıvıl cıvıl
Sekapark cıvıl cıvıl
Güncel
04 Nisan 2010 Pazar 17:05
  • 2423
  • 5

Sekapark cıvıl cıvıl

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Lale Festivali, çeşitli etkinliklerle kutlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3.`sü düzenlenen Lale Festivali dün Sekapark`ta gerçekleştirildi. Çeşitli etkinliklerin yer aldığı festivalde “En Güzel Lale” adı altında bir de yarışma düzenlendi. Vatandaşlar kurulan standlara yetiştirdikleri laleleri getirerek yarışmaya katılım sağladı.
 

KARAOSMANOĞLU GEZDİ
Festival alanına kurulan oyuncaklarda çocuklarıyla eğlenen ve piknik yapan vatandaşlar, aynı zamanda Kocaeli Büyükşehir Bandosu ve Grup Tılsım`ın şarkılarıyla hoşça vakit geçirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu festival alanını gezerek vatandaşlarla sohbet etti. KOMEK kursiyer ve öğretmenleri açtıkları standla lale temalı ebruliler yaptı.
 

ÖĞRENCİLERE TERAPİ
Lalenin tarihi serüveninin anlatıldığı sergi ise büyük ilgi gördü. Etkinlikler kapsamında öğrenciler de unutulmadı. 11 Nisan`da yapılacak YGS sınavına girecek olan öğrenciler, Psikolog Dr. Özlem Mestcioğlu`nun söyleşisiyle rahatladı. Festivalde hoşça vakit geçiren Kocaeliler, saat 20.00`da gerçekleştirilecek ünlü sanatçı Emre Aydın`ın konserini beklemeye başladı. 
 

EN GÜZEL LALE YARIŞMASI
Ekim ayında tanesi 20 kuruştan satılan lale soğanlarını yetiştiren vatandaşlar, sabah saat 09.00`dan 12:30`a kadar yarışma için lale teslimlerine devam etti. 239 kişinin katıldığı yarışma sonucunda 1. gelen lale sahibine bin 200, ikinciye 800, üçüncüye 600, dördüncüye 400, beşinciye 300 TL ödül verilecek. 60 kişiye de mansiyon ödülü olarak 100`er TL takdim edilecek. Gazetemiz baskıya girdiği saatlerde henüz sonuçlar açıklanmamıştı. 
Elçin ELMAS – Onur ÇELİK

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ