KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4581 TL
  • 6.2497 TL
  • 7.0274 TL
Kocaeli Zirve
“Bu Vizyonsuzluktur…”  
“Bu Vizyonsuzluktur…”   
Siyaset
16 Mayıs 2018 Çarşamba 14:11
  • 965
  • 0

“Bu Vizyonsuzluktur…”  

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Sözlerine Ramazan’ın gelişini kutlayarak başlayan başkan Çakar, “İzmit belediye başkanı Sayın Doğan, pazartesi günü SEKA park 2.Etapta bulunan Deniz Restoran da “İzmit’in son 4 yılı” adlı program gerçekleştirmiştir ve yapmış olduğu renkli sunumu ile bizi yaşamış olduğumuz kenti değil de bambaşka bir dünya yaratarak olmayan abartılı açıklamaları ile sunumu seçim öncesi halkı yanlış bilgilendirmeye, yanlış yönlendirmeye çalışmıştır. “Halkımıza ne vadettiysek hepsini yerine getirmenin rahatlığı ve mutluluğu içindeyiz” demiştir” dedi.

 

 

 

Ne kadar turist geldi yetkililer söylesin

Sözlerine “Akşam saat 20.00’dan sonra İzmit merkezinde kimseyi bulamazsınız. Önce anlayışınızı değiştirmeniz gerekiyor. Milyonları bu alanda harcadınız bugün itibariyle İzmit’e ne kadar turist geldi yetkililer çıkıp söylesin. Doğan meydanların güzelleştiğini söylemiş. Akmeşe Meydanı, İkizli Çeşme Meydanı, Üçyol, Kuruçeşme Meydanı, Acısu parkı ve çevresi, Kültür Tepesi Sanat Meydanı ve çevresi, Sırrıpaşa Caddesi, Kapanca Sokak ve Akçakoca Meydanlarını meydan statüsünde değerlendirmiştir. Bunları meydan olarak değerlendirmek vizyonsuzluktur” diye devam etti.

 

Bu şirketler ilimize ne katkı sağlıyor

Başkan Çakar daha sonra İzmit Belediyesinin bazı şirketlerle yaptığı ihalelerle ilgili “Sarbaş ve Bakaş şirketlerini vergi borcu dahi olmayan, kasasında parası olan şirketler haline getirdik şeklinde konuşan Nevzat Doğan’a soruyorum; Sarbaş ve Bekaş bu kente ne kazandırmaktadır, ne gibi katkı sunmaktadır bunu açıklasın. Mevlana otoparkını aylık 750 TL’ye kiraya şirketlerine kiralayan, belediyeye ait ofisleri 50 liraya 100 liraya kiralayan belediyemiz, tüm muslukları şirketlere açarken şirketin buralardan sağladığı kazançlar nerelere gitmektedir, nerelerde kullanılmaktadır bunu İzmit halkına anlatsınlar” diye konuştu.

 

Nevzat Doğan halkı kandırıyor

70 milyon borcu 40 milyon borca indirdiğini söyleyen Nevzat Doğan’ın halkı kandırdığını ifade eden CHP’li Çakar “Dün itibariyle görüşülen kesin hesap da incelenen bilançoda açıkça görülmektedir. İzmit belediyesinin 216 milyon borcu bulunmaktadır” diye konuştu.

Başkan Hakan Çakar basın mensuplarıyla yapmış olduğu haftalık basın toplantısına “Artık sıkıldık tamam diyoruz” diyerek son verdi.

 

Devrim Sancı

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ