Kocaeli Zirve
“Bu Vizyonsuzluktur…”  
“Bu Vizyonsuzluktur…”   
Siyaset
16 Mayıs 2018 Çarşamba 14:11
  • 871
  • 0

“Bu Vizyonsuzluktur…”  

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Sözlerine Ramazan’ın gelişini kutlayarak başlayan başkan Çakar, “İzmit belediye başkanı Sayın Doğan, pazartesi günü SEKA park 2.Etapta bulunan Deniz Restoran da “İzmit’in son 4 yılı” adlı program gerçekleştirmiştir ve yapmış olduğu renkli sunumu ile bizi yaşamış olduğumuz kenti değil de bambaşka bir dünya yaratarak olmayan abartılı açıklamaları ile sunumu seçim öncesi halkı yanlış bilgilendirmeye, yanlış yönlendirmeye çalışmıştır. “Halkımıza ne vadettiysek hepsini yerine getirmenin rahatlığı ve mutluluğu içindeyiz” demiştir” dedi.

 

 

 

Ne kadar turist geldi yetkililer söylesin

Sözlerine “Akşam saat 20.00’dan sonra İzmit merkezinde kimseyi bulamazsınız. Önce anlayışınızı değiştirmeniz gerekiyor. Milyonları bu alanda harcadınız bugün itibariyle İzmit’e ne kadar turist geldi yetkililer çıkıp söylesin. Doğan meydanların güzelleştiğini söylemiş. Akmeşe Meydanı, İkizli Çeşme Meydanı, Üçyol, Kuruçeşme Meydanı, Acısu parkı ve çevresi, Kültür Tepesi Sanat Meydanı ve çevresi, Sırrıpaşa Caddesi, Kapanca Sokak ve Akçakoca Meydanlarını meydan statüsünde değerlendirmiştir. Bunları meydan olarak değerlendirmek vizyonsuzluktur” diye devam etti.

 

Bu şirketler ilimize ne katkı sağlıyor

Başkan Çakar daha sonra İzmit Belediyesinin bazı şirketlerle yaptığı ihalelerle ilgili “Sarbaş ve Bakaş şirketlerini vergi borcu dahi olmayan, kasasında parası olan şirketler haline getirdik şeklinde konuşan Nevzat Doğan’a soruyorum; Sarbaş ve Bekaş bu kente ne kazandırmaktadır, ne gibi katkı sunmaktadır bunu açıklasın. Mevlana otoparkını aylık 750 TL’ye kiraya şirketlerine kiralayan, belediyeye ait ofisleri 50 liraya 100 liraya kiralayan belediyemiz, tüm muslukları şirketlere açarken şirketin buralardan sağladığı kazançlar nerelere gitmektedir, nerelerde kullanılmaktadır bunu İzmit halkına anlatsınlar” diye konuştu.

 

Nevzat Doğan halkı kandırıyor

70 milyon borcu 40 milyon borca indirdiğini söyleyen Nevzat Doğan’ın halkı kandırdığını ifade eden CHP’li Çakar “Dün itibariyle görüşülen kesin hesap da incelenen bilançoda açıkça görülmektedir. İzmit belediyesinin 216 milyon borcu bulunmaktadır” diye konuştu.

Başkan Hakan Çakar basın mensuplarıyla yapmış olduğu haftalık basın toplantısına “Artık sıkıldık tamam diyoruz” diyerek son verdi.

 

Devrim Sancı

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Yasin

Yorum: Hergün Maşukiyede Yuvacıkta yürüyüş adı altında yalamalarına ve yandaşlarına en az 50 otobüsle verdiği ziyafetleri Kocaeli Bş Bld. sine kesilen faturaları unutmadık

Murat Çakmak’a tahliye!

Yazan: Sercan devrim

Yorum: Adalet yerini buldu.

Yazan: Uğur

Yorum: Çok güzel anlattın allah senden razı olsun bunlara hakkım zehir olsun

Yazan: Cem

Yorum: Normalde 100bin tl lik araca binemeyen insanlar rutbe alinca sifir jipten asagi inmiyor. Yazik hizmete sifir jip ile gitmeye gerek yok. Su yollar metro olsun artik.

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: körfezspor

Yorum: sanki kendisi tesadüfen ilçe başkanı olmadı.eğitim yok bir şey yok.

Yazan: Erhan

Yorum: Eline ağzına yüreğine sağlık. Derdimize tercüman olmuşum.

Yazan: Etem

Yorum: Ağzına sağlık kardeşim az bile yazmışsın. Kibrinden gözü kör külahı sağır olanlar bunu duymayacaktır.

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

KENT REHBERİ