KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Bu yarışta ben de varım
Bu yarışta ben de varım
Siyaset
27 Kasım 2012 Salı 13:32
  • 5929
  • 13

Bu yarışta ben de varım

Yerel seçimlere henüz çok var ancak gönlünde belediye başkanlığı yatan CHP’li Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil, “Bu yarışta ben de varım” dedi

CHP`DEN SÜRPRİZ İSİM
2014`te yapılacak yerel seçimler öncesinde İzmit Belediye Başkan aday adaylığı için CHP`den sürpriz bir isim çıktı. Eski il başkanı Cengiz Sarıbay`ın yönetiminde görev alarak siyasetle tanışan KOÜ Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Kocaeli Tabip Odası eski Başkanı Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil, CHP`den aday olduğunu açıkladı.


İZMİT YA DA BÜYÜKŞEHİR
CHP`nin önemli isimlerinden biri olan eski milletvekili ve il başkanı merhum Av. Ömer Türkçakal`ın da damadı olan Cüneyd Özkürkçügil, “Bu yarışta ben de varım” diyerek iddialı bir çıkış yaptı. Özkürkçügil, “Benim için reel olan İzmit Belediye Başkan adaylığıdır. Ancak Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı da verilse hayır demem” diye konuştu.


KENDİME GÜVENİYORUM
Yaklaşık 18 yıldır Kocaeli`de yaşadığını söyleyen Özkürkçügil herkesle çok iyi diyaloglar kurduğunu ve kendisine çok güvendiğini söyledi; “Bugün aday olmam halinde her siyasi fikirden oy alabilecek bir yapıda görüyorum kendimi” dedi. Cüneyd Özkürkçügil, adaylık düşüncesini zamanı gelince örgüt yöneticileriyle de paylaşacağını belirtti.


SİYASETİ BIRAKIRIM…
Prof.Dr. Cüneyd Özkürkçügil, siyasi hedefini de şöyle açıkladı: “Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğum taktirde oyumuzu artıramazsam benim için siyaset biter, nokta koyarım. Hiçbir yere de aday olmam. İzmit Belediye Başkan adayı olur ve kazanamazsam da siyaseti bırakırım.” 

 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ