KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Bülent Sarı: Hasan Kandaz niyetini açıklasın
Bülent Sarı: Hasan Kandaz niyetini açıklasın
Siyaset
19 Aralık 2012 Çarşamba 11:18
  • 1647
  • 0

Bülent Sarı: Hasan Kandaz niyetini açıklasın

CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, Maşukiye’de açılmak istenen taş ocağı konusunda sesizliğini koruyan AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz’a yüklendi
Yüksek Hızlı Tren projesine malzeme sağlamak amacıyla Yanıkköy Maşukiye`de açılmak istenen  taş ocaklarnına çevrecilerin tepkisi sürüyor. Açılacak taş ocağının bölgeye büyük bir zarar vereceğini, bölgedeki cazibeyi ve bitki örgütüsünü katledileceğini söyleyen CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, taş ocağına karşı sisizliğini kruyan ve ortalıklarda görünmeyen AKP Kartepe İlçe Başkanı olan mevkidaşı Hasan Kandaz`a yüklendi. Sarı, “Hasan Kandaz, taş ocağı konusundaki niyetini açıklasın? Neden susuyor. Ocağa karşı mı, yoksa açılmasını istiyor mu? Kendisi aynı zamanda Maşukiye`lidir. Taş ocağı ile ilgili kendisine sorular sorulmasın diye sokağa bile çıkamıyor” dedi.
 
KANDAZ NEDEN SUSUYOR?
Çeşitli zamanlarda çevre ile ilgili açıklamalar yapan AKP İlçe Başkanı Hasan Kandaz`a “çevreci başkan” lakabını taktığını söyleyen Sarı, “Maşukiye`de kendi mahallesi taş ocağı ile tahrip edilecek. Biz buna karşı halkımızla beraber olarak tepki veriyoruz. Ama çevreci başkan ortada yok. Merak ediyorum, Kartepe`nin turizm kenti olacağını söyleyen çevreci başkan, ilçemizi böyle mi turizm kenti yapacak? Bugün, doğa harikası bir bölge katlediliyor. Bu bir terördür. Kartepe`de doğa terörü vardır” diye konuştu.  
 
VEBALDEN KURTULAMAZ! 
İktidar partisi AKP`nin Kartepe`ye sahip çıkamadığını söyleyen Sarı, geçtiğimiz pazar günü Yanıkköy taş ocağı bölgesinde kusursuz bir organizasyon gerçekleştiren Kartepe Turizm Derneği Başkanı Orhan Bayramin ve yönetimine teşekkür etti. Sarı, “Taş ocağına karşı yapılan güzel bir tepki eylemiydi. Mesaj fazlasıyla burada verilmiştir. Tepki yerini bulmuştur. Ancak bu eylemde hiç bir AKP`li yönetici yoktu. Günlerdir süren tehkilerlele ilgili sesleride çıkmıyor. Maşukiye`de oturan Hasan Kandaz, neden susuyor, neden kaçıyor. Kandaz, bu vebalin altında hiç bir dönem kurtulamayacaktır. 
 
NİYETİNİ AÇIKLASIN… 
Oturduğu, havasını soluduğu suyunu içtiği, doğasını kullandığı Maşukiye`de oturan Hasan Kandaz`ın iktidarın bölge temsilcisi olmasına rağmen etkisini kullanamadığını vurgulayan Sarı, şunlrı söyledi: Bizde biliyoruz ki Hasan Kandaz, bu eyleme tepki gösterse, karşısında da olsa yalnız kalacaktır. Biz,Hasan Kandaz`ın niyetinin ne olduğunu öğrenmek istiyoruz. Suskun kalmasın, kaçmasın, saklanmasın. Daha önce çevre konusundü yaptığı açıklamalarından dolayı neden taş ocağına karşı suskun kalıyor. Ocağın karşısında mı, yanında mı niyeti nedir onu açıklasın kayuoyuna” şeklinde konuştu.
 
ÖZTÜRK GİBİ DURSUNLAR 
Taş ocağının bölgede tahribat yarattığı için onay vermediği için görevinden alınıp Ankara`ya verilen gönderilen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdullah Öztürk`ün ortaya koyduğu tavır toplumda çok büyük takdir gördüğünü söyled. Sarı, AKP`li Hasan Kandaz`ın da yapması gereken bu olmalıydı. Çünkü Kandaz, Maşukiyeli ve bölge insadır. Kandaz gibi AKP`li Kartepe Belediye Meclisi`ndeki üyeleri ve diğer öneticilerde bu duruma sessiz kalmışlardır. Bunun diğer adı yaşadıkları bölgeye ihanettir, sahipsiz bırakmaktır. Ne yazık ki iktidar partisi AKP Maşukiyeye sahip çıkmamıştır” ifadesini kullandı.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ