KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
Bunun adı sahtekarlık!
Bunun adı sahtekarlık!
Siyaset
25 Kasım 2012 Pazar 09:07
  • 1113
  • 2

Bunun adı sahtekarlık!

Son günlerde yaşanan parti üyeliği karmaşası Körfez’e de sıçradı. CHP’ye üye 140 kişinin aynı zaman AKP’nin de üyesi olduğu ortaya çıktı. İlçe başkanı Mehmet Miroğlu, “Bunun adı sahtekarlık” dedi

Son zamanlarda AKP`li yöneticilerin başka partilere üye isimleri kendi partilerine de üye yapmasından dolayı yaşanan karmaşa Körfez`deki partilere de sıçradı. Yine CHP ve AKP`yi karşı karşıya getiren üye karmaşasında CHP`ye kayıtlı 146 üyenin 140`ının aynı zaman AKP`ye diğerlerinin ise başka partilere üye oldukları ortaya çıktı. CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Miroğlu, AKP Körfez İlçe Teşkilatı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlanırken, üye listeleri parti binasında asılarak üyelerin bilgilerini kontrol etmesi sağlanıyor.

 
AKP ÜYELERİMİZİ ÇALDI
Üye karmaşası hakkında AKP`yi suçlayan Miroğlu, “AKP bizim üyelerimizi çalıyor. TC numaralarını bulduğu kişileri partiye üye yaparak, üye sayıları üzerinden reklam yapıyorlar. Vatandaşın AKP`ye üye olduğundan haberi bile yok. Özellikle seçim zamanı yapılan bu üye çalışmalarının nasıl yapıldığı da şimdi açıkça görülüyor. Partilere üye olmak resmi bir iştir. İmza dahil bazı bilgiler gerekir. Bizim bazı il başkanlarımız bile AKP üyesi çıkıyor. Bunun adı sahtekarlıktır. Bizler bunu hukuki yollardan halledeceğiz” dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ