KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir ve valilik binası ruhsatsız
Büyükşehir ve valilik binası ruhsatsız
Siyaset
04 Nisan 2010 Pazar 18:20
  • 3714
  • 3

Büyükşehir ve valilik binası ruhsatsız

TP İzmit İlçe 2. Danışma Meclisi’nde konuşan ilçe başkanı Faruk Bostan, ses getirecek bir iddiada bulundu: ''Büyükşehir Belediye ve valilik binası ruhsatsız''

Türkiye Partisi İzmit İlçe Teşkilatı 2. Danışma Meclisi`ni önceki akşam Ayaz Pastanesi Düğün Salonu`nda gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde Cefa Market adındaki işletmesi İzmit Belediyesi tarafından ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkılan ilçe başkanı Faruk Bostan, yaptığı konuşmada İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan`a yüklendi. Bostan, “Yasalar gereği benim binamı yıktınız ama İzmit`in yüzde 80`ni ruhsatsız binalarla dolu. Bunca yeri yıkacak mısınız? Valilik ve Büyükşehir Belediye binası da kaçak, buraları yıkabilecek misin Nevzat Doğan? AKP`lilerin D-100 Karayolu kenarındaki 3 katlı binaları 5 kata çıktı. Bunlar görülmüyor ama AKP`ye ters düşenlerin ve gariban insanların binaları hemen yıkılıyor.

ERDOĞAN`IN SUÇ DOSYASI
Birincisi Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi`nde yapılan danışma meclisinin, ikincisi beklendiği kadar kalabalık olmadı ama salondaki coşku görülmeye değerdi. Toplantının açılış konuşmasını il başkanı Hüseyin Zeytinci yaptı. Zeytinci, elinde bir dosyayla kürsüye çıkarak, şunları söyledi: “Bakın bu elimdeki Başbakan Recep Tayip Erdoğan`ın suç dosyası. Bu dosyada zimmet, kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, resmi evrak ve kayıtlarda sahtecilik ile curum işlemek için teşekkül oluşturmak, görevi ihmal suçları yer alıyor. Şimdi soruyorum tüm bu suçlarla yargılanan bir başbakanın yapacağı Anayasa değişikliğinden ne bekliyorsunuz?”

ÇİÇEK VE ŞELALE, BAŞKA?
Daha sonra konuşmak üzere kürsüye Faruk Bostan çıktı. Bostan partililerce ayakta alkışlandı. Bostan, konuşmasında genel konulara hiç girmedi. Daha çok Kocaeli ve İzmit`in sorunlarına dikkat çeken Bostan, şunları kaydetti: “Kocaeli`de bir yönetim zaviyeti var. 9 milletvekili adeta mecliste sus pus oturuyor. Bir tane vekilimizin çıkıpta Kocaeli`nin sorunlarını anlatmıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, rakiplerine büyük bir fark atarak görevi devraldı ama orası yan gelip yatma yeri değil, kendisine çalışması gerektiğini hatırlatıyoruz. İzmit Belediyesi ise sadece yıkıyor. Çiçek dikmekten, şelaleden başka yaptıkları bir şey yok. Garip ekmek bulamazken, bunlar ev yıkıyorlar. 50 bina daha yıkacaklarmış.

AKP`LİLERİ GÖRMÜYORSUN
Benim binamı yıktınız helali hoş olsun ama garibanların evlerine dokunmayın. İmar affı çıkarın. İzmit`in yüzde 80`ni ruhsatsız binalarla dolu. AKP`lilerin binaları 3 kattan 5 kata çıkıyor ama garibanın, AKP karşıtlarının binaları ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkılıyor. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan yıkmaktan başka, görevi boyunca ne yapmış çıksın anlatsın. Eğer yıkacaksanız, Büyükşehir Belediye binası ve valilik binasını yıkın, bu binalar da ruhsatsız.” Bostan`nın konuşması ayakta alkışlandı. Daha sonra ilçe kadın kolları başkanı Tuğba Özatıcı ve ilçe gençlik kolları başkanı Halil Serkan Konut yaptıkları konuşmalarla partili gençleri ve bayanları coşturdu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ