KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Çeker: Gerekirse eylem yapacağız
Çeker: Gerekirse eylem yapacağız
Siyaset
07 Aralık 2011 Çarşamba 11:10
  • 645
  • 1

Çeker: Gerekirse eylem yapacağız

DP İl Teşkilatı’nı ziyaret eden Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Tam Gün Yasası’na karşı gerekirse iş bırakma eylemi yapacaklarını dile getirdi

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker ve yönetimi, önceki akşam DP İl Başkanı Sinan Saral`ı ziyaret etti. Sağlık Bakanlığı tarafından yürürlüğe sokulan Tam Gün Yasası`na tepkili olduklarını dile getiren Ömer Çeker, “Gerekirse işi bırakma eylemine gideceğiz” dedi. Türk milletinin molekül yapısını değiştirdiklerini ifade eden Çeker, “Türkiye`de açıkta olan bir çok sağlık çalışanı varken, yurt dışından doktor tahsis ediliyor. Bu konuyla ilgili tüm siyasi partilerden ve halktan destek isteyeceğiz.

 

TAHAMMÜLÜMÜZ OLMAZ
Ziyaretlerimizin sebebi Tam Gün Yasası`dır. Sağlık çalışanları olarak bu konuya hiç birimiz sıcak bakmıyoruz” diye konuştu. Bu konuya müdahil olamamalarını mecliste yer almadıklarına bağlayan Saral, “Yardımcı olamadığımız için üzülüyoruz. Türkiye`de yanlış kanunlar çıkıyor ve yanlış işler oluyor. DP olarak bir an önce kendi teşkilatımızı sağlam yapıp, millete hizmet edebilecek konuma getirmemiz gerek. Haksızlıklar varsa bizim bunlara tahammülümüz olmaz. Millete hizmet, olmazsa olmazımızdır” şeklinde konuştu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ