KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Cengiz Kan’ın bileti kesildi mi?
Cengiz Kan’ın bileti kesildi mi?
Siyaset
22 Kasım 2010 Pazartesi 12:14
  • 2302
  • 6

Cengiz Kan’ın bileti kesildi mi?

İktidar partisi AKP, 29 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde ilimizdeki 11 ilçe belediye başkanlığı ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

Son olarak 12 Eylül`de yapılan referandum öncesinde de Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım`ı da transfer ederek Kocaeli`deki tüm belediyelerin sahibi oldu AKP.
Tabi bu başarının ardında hala ve hala Tayyip Erdoğan`ın rolü büyük.
Bugün ilimizdeki pek çok belediye başkanı seçimleri kendi gücüyle değil Tayyip Erdoğan`ın rüzgarı ile kazandığını herkes biliyor.
AKP`nin 11 ilçe belediye başkanı içinde bazıları var ki mahallelerinde muhtar bile seçilemeyecek kişiler.
Ama Tayyip Erdoğan büyük bir güç ve bu güç sayesinde birileri hiç tahmin edemeyecekleri yerlere geldiler.
İlimizde AKP`nin ve Tayyip Erdoğan`ın gücü ile belediye başkanı seçilen kişilerden birisi de Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan.
Bunun için Cengiz Kan bu makamı aradan geçen süre içinde bir türlü hazmedemedi. Neredeyse kendinden başka herkesle kavga ediyor. Hatta kendi partisiyle bile kavga etmekten geri durmuyor.
Neden?
Nedeni belli aslında.
Ama bu kavga artık birilerinin canına iyiden iyiye ‘TAK` demiş. Cengiz Kan`ın bir daha Kandıra`da partisinden aday gösterilme şansı bize göre sıfır.
Fakat Cengiz Kan öyle yanlışlar öyle hatalar yapıyor ki kimilerine göre görev süresi bitmeden kafası koparılacak.
Kandıra`da bugünlerde en çok konuşulan konu buymuş. Özellikle sel felaketinden sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU`yu suçlaması, topu bu kurumlara atması bardağı taşıran son damla olmuş.
Şimdi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile bürokratlarının gözünden tamamen düşen Cengiz Kan`ın koltuğundaki ömrü ne kadar olacak merak ediliyor.
Dedik ya kimilerine göre Cengiz kan koltuğunda uzatmaları oynuyormuş.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ