KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
“Cesaretli olmalı ve elimizi taşın altına koymalıyız”
“Cesaretli olmalı ve elimizi taşın altına koymalıyız”
Siyaset
Nabi Yazıcı
14 Nisan 2019 Pazar 21:12
  • 1311
  • 0

“Cesaretli olmalı ve elimizi taşın altına koymalıyız”

Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve MHP Körfez Belediyesi eski meclis üyesi Mehmet Gümüş, yaşanan ekonomik kriz ortamından kurtulmak için her kesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Mehmet Gümüş siyasete ara verdiğini ama uzaklaşmayacağını ifade ederek, asıl işi olan inşaat çalışmalarına hız verdiğini, Körfez Ticaret Odası’nda ki görevi ile de hizmet vermeye devam ettiğini belirterek, “Herkes ekonomik krizden çıkabilmek için elini taşın altına koymalıdır. Yerel seçimler bitti Allah kazananlara kolaylıklar versin. Toplumun kazananlardan beklediği, ticaret yapan insanların önünün açılması, prosüdürlerin azaltılması, harcamaların daha dikkatli yapılması, israftan kaçılması ve hizmetlerin öncelik sırasına göre yapılmasıdır. Kadrolar ne kadar liyakat sahibi insanlardan olursa, topluma hizmet te o oranda başarıyla gerçekleşir. Ülkemiz ekonomik olarak zor bir dönemden geçiyor. Bu zor durumdan her kesin bir ders çıkartması ve üzerine düşeni yapması gerekiyor “ dedi.

Mehmet Gümüş, inşaat sektörünün bu ortamda krizin atlatmasında ki en önemli sektör olduğunu hatırlatarak, “Biz inşaat sektörü çalışanları olarak, yatırımlara devam ederek istihdam sağlamayı sürdürmeliyiz. Korku ile değil, cesaret ve moralle ticaret hayatımızı devam ettirmeliyiz. Özellikle nitelikli ürün sağlamaya çalışanlara yardımcı olunması gerekiyor. Bugün atılacak her olumlu adım 10 yıl sonra meyvesini verecektir. O yüzden geç kalmadan bu adımları cesaretle atmalıyız. Özellikle ilimiz ve ilçemiz bir çok yatırımcıyı çekecek imkanlara sahiptir. Eğer biz odalar ve yerel yönetimler olarak bu yatırımcıların önünü açarak, gerekli imkan ve kolaylıkları sağlarsak, doğru şekilde yatırım alanlarını aktarabilirsek, bu işadamlarının yatırım amacıyla gelmesi sağlanır. Önce hayal edeceğiz, sonra çalışacağız ve başaracağız. Güzel ve güçlü bir Türkiye’nin hayal olmadığına inanıyoruz” dedi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ