KOCAELİ 16° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4945 TL
  • 6.1876 TL
  • 7.0671 TL
Kocaeli Zirve
Ceyhan ve Ayar delegeye baskı yapacak
Ceyhan ve Ayar delegeye baskı yapacak
Siyaset
28 Kasım 2017 Salı 18:46

Ceyhan ve Ayar delegeye baskı yapacak

AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve AKP Gebze İlçe Başkanı Adayı İrfan Ayar bu akşam kongre delegeleri ile olağanüstü bir toplantı yapacak.

AKP Gebze İlçe Teşkilatı’nın 3 Aralık’ta gerçekleştireceği ilçe kongresi için AKP genel merkezi İrfan Ayar’ı aday olarak açıkladı.  Aday olarak açıklanan İrfan Ayar da isminin açıklandığı günden beri partililerle bir araya gelmeye devam ediyor. ancak parti tabanından Ayar’a büyük tepki var.

 

 

Öte yandan AKP Gebze ilçe teşkilatında yapılan temayülde birinci çıkan AKP Kocaeli İl Yöneticisi Hüseyin Kurt da adaylık için yoğun bir şekilde görüşmeler yapmaya devam ediyor.

 

İlçe kongresinde 2 listenin çıkacağı kesin. İlçe kongresinin tek listeli olması için dün akşam AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan AKP Gebze ilçe teşkilatında olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya AKP’li Ceyhan’ın yanı sıra Mehmet Uzunoğlu ve il gençlik kolları başkanı Emre Kahraman da hazır bulundu. AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba ve ilçe başkan adayı İrfan Ayar’ın yansıra mahalle teşkilat başkanları hazır bulundu.

 

AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın toplantıda Pazar günü yapılacak olan ilçe kongresinde tek aday ve tek listeli olmasını istediği belirttiği ve ikinci bir listenin çıkmaması için çaba sarf etti.

 

 

Ancak toplantıya katılan bazı ilçe yöneticilerinin ise ikinci bir liste çıkaracaklarını ve İrfan Ayar’ın parti tabanında destek bulamadığını söylediler. Bunun üzerine AKP’li Ceyhan toplantıdan eli boş olarak geri dönmek zorunda kaldı.

 

AKP’li Şemsettin Ceyhan’ın yaptığı olağanüstü toplantının ardından bu kez AKP’li Ceyhan’ın bu akşam kongre delegeleri ile olağanüstü bir toplantı yapacağı öğrenildi. AKP’li Ceyhan bu akşam ilçe kongre delegeleri Gebze Holiday İnn Asia Otel’de bir araya gelecek. Toplantıya AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Sona ve ilçe başkan adayı İrfan Ayar’ın da katılacağı öğrenildi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Halı Yıkama
Yağız Kebap
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
KKG
Körfezin Sütçüsü
Mobesko
Volka Proje
Yelkent
Evdiz
Körfez Center AVM
Kumpir
Polis Marketim