KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6973 TL
  • 6.2955 TL
  • 7.1033 TL
Kocaeli Zirve
Zeytinci, Eyüp Ayar’a ‘ayar’ verdi
Zeytinci, Eyüp Ayar’a ‘ayar’ verdi
Siyaset
18 Nisan 2010 Pazar 16:31
  • 5189
  • 5

Zeytinci, Eyüp Ayar’a ‘ayar’ verdi

TP İl Başkanı Hüseyin Zeytinci, AKP Kocaeli Milletvekili “Eyüp Ayar’a yüklendi. Zeytinci, Eyüp Ayar’a ‘Biraz ayar veriyim’ dedi

Türkiye Partisi İzmit İlçe Teşkilatı toplu üye katılımı gerçekleştirdi. Sarıcalar Mahallesi`nden 35 kişi TP`ye üye oldu. Katılım töreninde konuşan il başkanı Hüseyin Zeytinci, Kocaeli`deki 9 milletvekilinin hepsinin boş adam olduğunu söyledi. Zeytinci ayrıca, AKP Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar`ın yaklaşık 2 yıl önce TBMM`de sarf ettiği; “TOKİ bizim herşeyimiz. TOKİ`nin yetkileri daha da arttırılsın” sözlerini değerlendirerek, “Eyüp Ayar`a biraz ayar vereyim. Yaklaşık 7 yıl Ayar`a anlattım, Kocaeli`de TOKİ yüzünden inşaat sektörü bitti diye, kafan almadı mı Eyüp Ayar? Sana yazıklar olsun” dedi.
 

SARICALAR`DAN 35 KATILIM
Parti binasında gerçekleştirilen toplu üye katılımı töreninde Sarıcalar Mahallesi`nden 35 kişi TP`li oldu. Halil Karaman`ın mahalle temsilcisi olarak atandığı törenin ardından toplantı salonuna geçildi ve katılımcılara rozetleri takıldı. Törene il başkanı Hüseyin Zeytinci, İzmit ilçe başkanı Faruk Bostan, yönetim kurulu üyeleri katıldı. Törenin ardından toplantı salonuna geçildi ve il başkanı Hüseyin Zeytinci burada yeni üyeleri bilgilendirdi. Zeytinci, yaptığı konuşmada yerel ve genel konulara değinerek, şunları kaydetti:
 

5 BİN ÜYEYE ULAŞACAĞIZ
“İzmit`te 3 bin 850 üyemiz var ve bu sayı Mayıs ayının sonunda 5 bine çıkacak. 81 ilde teşkilatlandık. 2011 seçimlerinde parlementoda bulunan 3 partinin dışında 4. parti biz olacağız. Bizim partimiz merkez partisi. Her hafta katılımlarımız sürüyor, giderek büyüyoruz. Başörtüsü için yürüdüler. Herkes AKP`ye ateş püskürüyor ama eminim çoğu AKP`ye oy vermiştir. Kocaeli`nde yüzlerce büyük sanayi kuruluşu var ama bu kuruluşların yüzde 80`ni vergisini diğer illere ödüyor. Kirliliğini ise biz çekiyoruz.
 

TOKİ`DEN YÜZDE 70 KAR
Ben bu konuyu Başbakan`a söyledim ama ‘Fazla kurcalama` dedi. Yanımda Osman Pepe`de vardı. İlimizde 9 milletvekili var ama hepsi boş adam. Bir tanesi çıkıp, konuyu dile getirmiyor. Çünkü Başbakan`dan korkuyor. Heryer özelleştirildi, birilerine peşkeş çekildi. Şimdi de köprüler özelleştiriliyor. Devlet köprülerden elde ettiği gelirden daha iyi bir kaynak keşfetti. Paraları oraya yatıracak. Bu kaynak TOKİ. TOKİ 100 TL`ye sattığı bir konutundan, 70 bin TL kar elde ediyor. Kocaeli`de TOKİ ve Kent Konut yüzünden inşaat sektörü bitti.
 

KAFAN ALMADI MI EYÜP AYAR?
Şehir dışından gelen AKP`liler burada TOKİ kanalıyla iş alıyor, bizim ilimzdeki AKP`lilerde diğer illerde iş alıyor. Bunu da kamuoyu uyanmasın diye yapıyorlar. Ama bizim AKP Kocaeli Milletvekilimiz Eyüp Ayar, 2 yıl önce çıkmış TBMM`de konuşuyor; ‘TOKİ bizim herşeyimiz, yetkileri genişletilsin` diyor. Eyüp Ayar, sana biraz ayar vereyim. Ey Eyüp Ayar, ben sana 7 yıl TOKİ`nin Kocaeli`nde inşaat sektörünü bitirdiğini anlattım, kafan almadı mı? Sana yazıklar olsun.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ