KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7763 TL
  • 6.3604 TL
  • 7.4232 TL
Kocaeli Zirve
KESK’ten Anayasa uyarısı
KESK’ten Anayasa uyarısı
Güncel
22 Nisan 2010 Perşembe 15:38
  • 0

KESK’ten Anayasa uyarısı

KESK Basın Yayın Sekreteri Hüseyin Gölpunar, Anayasa değişikliğinde talepleri dikkate alınmazsa grev dahil tüm mücadele süreçlerinin içerisine gireceklerini söyledi

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) MYK`sından Basın Yayın Sekreteri Hüseyin Gölpunar, SES Genel Merkez Yöneticisi Ümit Doğan, Tüm-Bel-Sen Genel Merkez Yöneticisi Güler Elveren, Yapı-Yol Sen TİS Sekreteri Gültekin Narinli, 1 Mayıs İşçi Bayramı ve 26 Mayıs genel grev hazırlıkları için geldikleri ilimizde bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. KESK MYK üyeleri önceki akşam geniş katılımlı üye toplantısı yaptı.

SINIFIN BİRLİĞİ

TEKSİF Sendikası Toplantı Salonu`nda gerçekleştirilen toplantı öncesi basın açıklaması yapan KESK Basın Yayın Sekreteri Hüseyin Gölpunar, 1 Mayıs İşçi Bayramı, KESK, DİSK, Türk-İş ve Türk Kamu-Sen ile ortaklaşa yapılacak olan bir günlük uyarı grevi ve Anayasa değişikliği hakkında şunları söyledi: “Üretimden gelen gücümüzü kullanarak 26 Mayıs`ta genel greve çıkarak hükümeti bir kez daha uyaracağız. Bunun yanı sıra 1 Mayıs kutlamaları sınıfın birliğinin çok daha önemli olduğu bir süreçte kutlanacak.

KARŞISINDAYIZ!
33 yıl sonra güçlü bir şekilde taleplerimizi haykıracağız. KESK olarak 1 Mayıs`ta üzerimize düşeni yapacağız. Bu anlamda gerek 1 Mayıs, gerekse 26 Mayıs genel grevi için örgütlenme çalışmalarımız sürüyor. Anayasa tartışmaları ile yoğun bir siyasal sürece giriyoruz. Anayasa değişikliği tartışmaları sürecek ve referanduma gidilecek gibi gözüküyor. Ancak şunu belirtiyoruz ki toplumun taleplerini dikkate almayan bir Anayasa değişikliğinin karşısında duracağız. Taleplerimiz karşılanmazsa genel grev dahil tüm mücadele süreçleri bizi bekliyor.” Gölpunar`ın açıklamasının ardında toplantı basına kapalı şekilde devam etti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ