KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
CHP çevrecilikten anlamaz
CHP çevrecilikten anlamaz
Siyaset
03 Aralık 2012 Pazartesi 14:05
  • 2193
  • 26

CHP çevrecilikten anlamaz

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP’nin taş ocağına karşı çıkmasını eleştirerek, “CHP’liler çevrecilikten anlamazlar bunların üzerinden siyaset yapmaya meyillilerdir” dedi

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, makamında gündeme dair basın açıklaması yaptı. Civelek, gündemden düşmeyen Maşukiye-Yanıköy`de yapılması planlanan taş ocağına değindi. Civelek, tren hattının geçmek zorunda olduğunu bir kez daha yineleyerek, CHP`ye yüklendi. Civelek, CHP`nin yeşilden çevrecilikten anlamadığını bunu siyasi bir meta olarak kullandığını söyledi.

 
KADEMELERDE YER ALMAYACAKLAR
Yönetim kurulu toplantılarını 15 günde bir ilçelerde yapacaklarını söyleyen Civelek,  danışma toplantılarının çok bereketli olduğunu kaydetti. Civelek, “Partimize gelmek isteyenleri ileriki toplantılarda yine almaya davet edeceğiz. Bir hasetlik bir karşı duruşumuz yok kim gelmek istiyorsa onları üyelerimiz olarak aramıza katacağız” dedi. Civelek, kademelerin seçimle geldiğini bu yüzden yeni katılanların yönetimde değil diğer çalışmalarda yer alacağını açıkladı.
 
İL İSTİŞARESİ 8 ARALIK`TA
AKP Bölge Koordinatörü Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik`in yerine İstanbul Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu`nun geldiğini bir kez daha yineleyen Civelek,  AKP Yalova Milletvekili ve Kocaeli Koordinatörü Temel Coşkun`un ise görevinde bir değişiklik olmadığını açıkladı. Civelek, il istişare kurulu toplantısının ise 8 Aralık Cumartesi günü yapacaklarını ancak dilek ve temenni kısmının basına özellikle kapalı olacağını kaydetti. Civelek, yarın ve Çarşamba günü ise Ankara genel merkezde il başkanları toplantısına katılacağını ekledi. 
 
TREN HATTI GEÇMEK ZORUNDA
Hızlı tren projesi kapsamında Maşukiye-Yanıkköy`deki yapılması planlanan taş ocağına da değinen Civelek, hızlı trenin Kocaeli için önemli bir yatırım olduğunu belirterek, “Hızlı tenin bizim de istemediğimiz bir şekilde çevreye zarar verme durumu var. Bazen böyle zorluklar olur. Tren yolu yapmanın ne kadar önemli olduğu Osmanlı Devlet`inden beri biliyoruz.  Yeşil bozulacak ama tren hattı buradan geçmek zorunda bozulan yerlerin tekrar yeşillendirilmesi konusunda büyükşehir ve valilik gerekeni yapacaktır” dedi. 
 
CHP YEŞİLDEN ANLAMAZ
Civelek, CHP`nin hızlı ten için açılması planlanan taş ocağını siyasi bir meta haline getirdiğini söyleyerek, “CHP`nin şehrimizdeki çevreciliğini çok iyi biliyoruz. CHP`liler çevrecilikten anlamazlar bunların üzerinden siyaset yapmaya meyillilerdir. CHP yeşille olan hassasiyeti ön plana çıkararak siyaset üretiyor. Gelecek olan hizmeti göz ardı etmektedirler” diyerek eleştirdi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ