KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3546 TL
  • 6.0914 TL
  • 6.8872 TL
Kocaeli Zirve
CHP Gebze SKM'ye iki aday
CHP Gebze SKM'ye iki aday
Siyaset
Aktan Uslu
12 Ocak 2019 Cumartesi 18:10
  • 3364
  • 0

CHP Gebze SKM'ye iki aday

CHP Gebze İlçe Örgütü'ndeki seçim stratejileri toplantısı sona erdi. SKM başkanlığı için Avukat Saide Arslan ve Kemal Nişancı önerildi

Cumhuriyet Halk Partisi Gebze İlçe Örgütü'nde yerel seçime yönelik stratejilerin tartışıldığı toplantı sona erdi. CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz'ın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı sürdü. İki saati aşkın süren toplantıda CHP Gebze Seçim Koordinasyon Merkezi'ne kimin başkanlık yapacağı gündeme geldi.CHP Gebze Belediye Başkanı Avukat Recep Dursun'un çekirdek kadrodaki isimlerinden CHP Gebze İlçe eski Saymanı Olcay Öğüt tarafından aynı ekibin içindeki, CHP Gebze İlçe eski .Başkanı Avukat Saide Arslan önerildi. Arslan partisinden bir dönem Darıca Belediye Meclis Üyeliği yapmış, 2015 genel seçimlerinde de milletvekili aday adaylığına başvurmuştu.

CHP Gebze İlçe eski Başkanı Mustafa Kaya tarafından ise CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları eski başkanlarından Kemal Nişancı önerildi. Nişancı da 2015 seçimlerinde milletvekili adayı, 2018 seçimlerinde milletvekili aday adayı olmuştu.

CHP Gebze İlçe Başkanlığı'nda SKM Başkanlığı görevine kimin getirileceğine ilçe yönetimi, Belediye Başkan adayı Avukat Recep Dursun ile birlikte karar verecek.

DİĞER HABERLER

Söğüt’e Hacı Osman’da büyük ilgi

Söğüt’e Hacı Osman’da büyük ilgi

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, SKM programları kapsamında Hacı Osman Mahallesi’ndeydi. İlk olarak Bağdat Camii’nde vatandaşlarla bir araya gelen Şener Söğüt’e; AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, SKM Başkanı Fehmi Öztürk, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğan Orak ve ilçe yöneticileri eşlik etti. Söğüt, gençlerle birlikte ilk kez oy kullanacak gençlere yönelik düzenlenen ziyaretlere de katıldı.

463 aday mülakata girecek

463 aday mülakata girecek

AK Parti Kocaeli SKM Başkanlığı, il binasında gerçekleşen toplantıda İlçe SKM Başkanları ile buluştu. İl SKM Başkanı Av. Halit Çokan’ın yanı sıra SKM Başkan Yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantıda ilçelerde gerçekleşecek olan aday tanıtım toplantılarının detayları konuşuldu. Belediye meclis üyesi aday adaylarının ilçe ilçe mülakat tarihlerinin belirlendiği toplantıda ayrıca TBMM’de 5 Şubat’a kadar verilen arada milletvekillerinin ilçelerde gerçekleştireceği SKM programları düzenlendi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ