KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
CHP Gebze’de ilk istifa ikincisi yolda
CHP Gebze’de ilk istifa ikincisi yolda
Siyaset
Aktan Uslu
11 Ekim 2018 Perşembe 16:00
  • 4680
  • 0

CHP Gebze’de ilk istifa ikincisi yolda

24 Haziran seçimlerinde yönetime yedekten giren Kenan Üner’i milletvekilliği aday adaylığına kaptıran CHP Gebze İlçe yönetiminde mart seçimleri için de ilk istifa geldi, ikincisi yolda

CHP Gebze İlçe Örgütü kongresi öncesi Gebze Gündemi’ne verdiği röportajda, CHP Gebze’yi yerelde iktidara taşıyacak ve gerek genel gerekse yerel seçimlerde hiçbir yere aday olmayacak kişilerden kurma amacında olduğunu söyleyen Musa Yılmaz bugüne kadar iki fire verdi. Üçüncüsü yolda.

 

Bilgin’in istifasıyla yönetime giren Üner de istifa etti

Mevcut yönetimde ilk istifa CHP Kurultayı’nda yine Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesine tepki gösteren Çevre ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sebahattin Bilgin’den geldi. Bilgin’in yerine yedekten asil yönetim kurulu üyeliğine terfi eden ve Köylerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı yapan Kenan Üner de 24 Haziran genel seçimleri öncesi istifasını vermişti. Yerini Cevahir Akyıldız aldı.

 

Kapoğlu hiç riske girmedi

CHP’nin yerel seçim takvimine göre ilçe başkanları ve yönetimleri adaylığı düşünüyorsa, 12 Ekim’e kadar istifasını vermeliydi. CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya dün Kocaeli Zirve’de yer alan demecinde bu sürenin uzayabileceğini söyledi ancak Örgütlenmeden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Cavit Kapoğlu hiç riske etmedi. İstifasını verdi. Yönetime onun yerine giren isim şimdilik bilinmiyor.

 

Başkanlığa mı meclise mi

Kocaeli Zirve, Cavit Kapoğlu’na duyumu doğrulatmak için telefonla aradı ama yanıt vermedi. İlçe Başkanı Musa Yılmaz ise Kapoğlu’nun istifa ettiğini doğruladı. Yine soru üzerine, “Yönetimden bir arkadaş daha istifa edebilir” dedi ama doğal olarak, o kişinin ismini vermedi. Öte yandan Kapoğlu’na ulaşamayınca belediye başkanlığına mı, belediye meclisine mi aday adayı olacağını öğrenemedik ama belediye meclisine aday adayı olması daha yüksek olasılık.

 

Kenan Üner Kargalı’dan el sallamıştı

Fotoğraf; CHP Gebze Kadın Kolları’nın bir önceki döneminden. Bilge Ercan Altıntaş başkanlığındaki kadın kolları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Kargalı’da köylü kadınlarla bir araya gelmişti. En öndeki Cavit Kapoğlu. Ortadaki el sallayan, Kenan Üner. Adeta yönetime el sallamış. Sürücü koltuğundaki bizden yani basın yayından sorumlu başkan yardımcısı Ali Haydar Araz..

 

Diğer istifacı Ali Haydar Araz mı?

Musa Yılmaz’ın “Bir arkadaş daha istifa edebilir”in altından Araz’ın çıkma olasılığı var. En az diğer yönetim kurulu üyeleri kadar eşit veya olağan “şüpheli.” Kocaeli Zirve’ye ise o isim henüz kulis bilgisi dahilinde bile olsa, ulaşmadı.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ