KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
Kellik tarihe karışıyor
Kellik tarihe karışıyor
Yaşam
13 Ağustos 2010 Cuma 23:27
  • 3768
  • 3

Kellik tarihe karışıyor

Konak Tıp Merkezi’nde uygulanmaya başlanan ‘Revage 670 Lazerli Saç Tedavisi’yle kellik tarihe karışacak

Konak Tıp Merkezi, saç dökülmesi sorunu yaşayan erkekler ve kadınlar için devrim niteliği taşıyan bir hizmete imza attı. Saç dökülmesi ve kellik sorunu yaşayanlar, Konak Tıp Merkezi`nde uygulanmaya başlanan Revage 670 Lazerli Saç Tedavisi`yle kesin sonuçlar alabilecek. Yoğun saç dökülmesi yaşayan kişiler ve seyrelmiş saçlara sahip olanların yanı sıra; yazın deniz ve güneşten ya da kimyasallardan yıpranan saçlarına onarıcı bakım yaptırmak isteyenler de bu tedavi yöntemini kullanabilecek.


YENİ SAÇLAR ÇIKIYOR

Revage 670 Lazerli Saç Tedavisi dökülmeyi durduran, yeni saçların çıkmasını sağlayan bir tedavi yöntemi. Son yıllarda önemi daha da artan farklı bir yararı da, saç ekiminden sonra, ekilen saçların tutma oranını ciddi oranda arttırması. Bu tedavi, saçlı derideki kan damarlarının genişletilip, kalsiyum ve magnezyum iyonu geçişlerinin artırılıp, kök hücrelerin uyarılması esasına dayanıyor. Geliştirilen bu tedaviyle yeni saçların çıkması sağlanıyor.


SAÇ GENÇLEŞTİRME

Saç bölgenize soğuk lazer ışınları veren bir cihazla uygulanan tedavi, Massachusets General Hospital, Harvard Üniversitesi Weilman Labs for Photomedicine ve Amerikan Besin ve İlaç Birliği (FDA) tarafından belgelenmiş ve tamamen acısız. Lazerli saç gençleştirme tedavisi, bir dermatolog tarafından muayene edildikten sonra, gerekli tahlillerin yapılmasının ardından başlıyor. Tedavi başlangıçta en az 10, en fazla 44 seanstan oluşuyor.


SEANSLAR 20 DAKİKA

İlk haftadan itibaren, saçlardaki dökülme azalıyor ve ardından iki ay içerisinde saç hacminde belirgin bir artış görülüyor. Her bireyin tedaviye verdiği yanıt, kişinin saç dökülmesi öyküsüne bağlı olarak, değişkenlik gösteriyor. Her lazer uygulamasının süresi yaklaşık 20 dakika ve tedavinin haftada en az iki, en fazla üç kez uygulanması gerekiyor. Kişinin durumuna veya gösterilen ilerlemeye bakılarak, seanslarda değişiklikler yapılabiliyor.


ÜÇ FARKLI TEDAVİ

22 seansta saç dökülmesinin engellenmesi, 44 seansta ise saçın eski hacmine kavuşması sağlanıyor. Ayrıca Revage 670 cihazı, saç ekiminden 15 gün sonra ekimin tutma oranını yükseltmek için de kullanılıyor. 18-35 yaş aralığındaki kişilerde kesin sonuçlar veren tedavi, 35 yaş üstü için mezoterapi, PRP plartma tedavisiyle kombine olarak uygulanabiliyor. Revage 670 yalnızca kellik ve saç dökülmeleri için değil, farklı saç sorunları için de kullanılabiliyor. Cihazla üç farklı tedavi uygulanıyor.


TÜRKİYE`DE İKİNCİ MERKEZ

6-10 seans arasında değişen onarıcı bakım tedavisi; deniz, güneş, boya gibi kimyasallardan zarar görmüş saçlara uygulanıyor. Gürleştirici bakım; toplam 22 seansta saç kaybı yaşamaya başlayan ve saçkıran tedavisi görenler için kullanılıyor. Zamanı geri döndürme bakımı ise; kellikle mücadele ediyor. İlimizde ilk defa uygulanan bu tedavi yöntemi, Konak Tıp Merkezi`nden başka, Türkiye`de sadece İstanbul`daki özel bir merkezde uygulanıyor. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ