KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
CHP İzmit, Yeşilova’dan iktidar meşalesini yaktı
CHP İzmit, Yeşilova’dan iktidar meşalesini yaktı
Siyaset
24 Kasım 2012 Cumartesi 15:17
  • 1574
  • 1

CHP İzmit, Yeşilova’dan iktidar meşalesini yaktı

İzmit Belediyesi’ni alarak, İzmit’te kesintiye uğrayan sosyal demokrat iktidarı yeniden kurmak isteyen CHP İzmit İlçe Örgütü, Yeşilova’da 100 kişiyi saflarına kattı

İzmit`te uzun süredir iktidar olamayan CHP`nin bayrağını Belsa Plaza`nın tepesine dikmeyi kendisine hedef seçen CHP İzmit İlçe Örgütü, önceki akşam Yeşilova mahalle temsilciliğinde yaptığı programla çoğunluğu gençlerden oluşan 100 Yeşilovalı`yı CHP saflarına kattı. Üyelik katılım törenine CHP Milletvekili Haydar Akar, İzmit ilçe başkanı Selman Yıldırım, CHP Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Fahri Örengül, CHP İzmit Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Fikret Gökmen ve çok sayıda partili katıldı.

 
HİÇBİR HİZMET ALMIYOR
Yeşilova Mahalle Temsilcisi Erol Şerit`in ev sahipliğinde gerçekleşen törende konuşan Selman Yıldırım, “Göreve geldiğimizde İzmit Belediyesi`ni almak için kendimize hedef koyduk. Çünkü 5 yıl daha muhalefette kalmaya tahammülümüz yok. Kocaeli, en çok vergi veren ancak verdiğinin karşılığını bir türlü alamayan bir il. Verdiğimiz verginin geri dönüşümü olmuyor.  Yeşilova`yı gezdik. Esnafla konuştuk. Yeşilova`ya hiçbir şey yapılmadığını, Yeşilova`nın hiçbir hizmet almadığını gördük” dedi.
 
AKP`LİLER KAÇ DEFA GELDİ
İlçe başkanı Selman Yıldırım`dan sonra söz alan milletvekili Haydar Akar, Yeşilovalılar`a 7 tane milletvekili olan AKP`nin Yeşilova`ya kaç defa geldiğini sordu. Yaz boyunca sadece üç gün tatil yaptığını söyleyen Haydar Akar, “Yaz boyunca mahalle ve köylerimizi gezdik. Vatandaşlarımızın ayağına giderek sorunlarını dinledik. CHP 25 yıllık bir durağanlığın ardından vatandaşın sorunlarını gören, çözüm önerileri sunam bir tavır aldı. Ancak halkımız yine de başbakanın palavralarına inandı, bizim aile sigortamıza inanmadı” şeklinde konuştu.
 
HER PARTİLİ BİR OY GETİRSİN
AKP`nin Kocaeli`de halka anlatacağı bir çalışmanın olmadığına dikkat çeken Akar, “Sanayinin başkentiyiz ama işsizlikte 8. sıradayız. AKP`nin kent meydanı, tramvay, metrobüs gibi projeleri vardı. Ne oldu? 8 yıldır Kocaeli`yi yönetiyorlar bir trafik sorununa çözüm bulamadılar” dedi. İbrahim Karaosmanoğlu`na gönderme yapan Akar, “Bunların tek yaptığı şey sabah sporunun ardından iyi bir sabah kahvaltısı yapmak” ifadelerine yer verdi. Partililerine çağrı yapan Akar, her bir CHP`linin kendisiyle birlikte sandığa bir kişi getirirse CHP`nin oyunun yüzde 50 olacağını söyledi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ