KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
CHP Kocaeli Örgütü görevden alınmayacak
CHP Kocaeli Örgütü görevden alınmayacak
Siyaset
24 Eylül 2010 Cuma 14:41
  • 1728
  • 4

CHP Kocaeli Örgütü görevden alınmayacak

Referandum sonuçlarının değerlendirildiği CHP MYK toplantısında başarısız illerin görevden alınacağı yönündeki beklentiler boşa çıktı. MYK, il örgütlerini görevden almayacak

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu`nun yurt dışında olması nedeniyle gününde toplanamayan CHP Merkez Yürütme Kurulu, önceki gün sabah saatlerinde gerçekleştirildi. 4 saat süren toplantıda referandumda başarısız olan il örgütlerinin görevden alınacağı söylentileri boşa çıktı. MYK toplantısında örgütlerin görevden alınmayacağı kararı alındı fakat 2 Ekim`de bütün il başkanlarını Ankara`ya çağırıldı.
 

SEN BEN KAVGASI
MYK üyesi, Kocaeli eski Milletvekili İzzet Çetin, yapılan MYK toplantısında referandumda başarısız olan illerin görevden alınacağı yönünde hiçbir karar çıkmadığını, görevden alınma konusu konuşulmadığını söyledi. Çetin şunları kaydetti; “CHP`de görevlerden alma beklentisinde artık gazeteciler kurtulsun. CHP artık eski CHP değildir. Parti içinde artık sen ben kavgası yok. Bugüne kadar yapılan en verimli MYK toplantısı oldu.
 

İL BAŞKANLARI ÇAĞIRILDI
Tam 4 saat sürdü. Kavga yok, gürültü yok ama sonum fikirler ortaya konuldu. MYK toplantısında, referandumda alınan sonuçları değerlendirdik. Kavga etmedik, gürültü çıkarmadık. Her tartışma ve fikri olgunca masaya yatırdık. Tartışmanın sonucunda önemli kararlar aldık. Referandumu enine boyuna bundan sonra da konuşacağız. 2 Ekim`de il başkanlarını Ankara`ya çağırdık. Kendi illerindeki durumu anlatacaklar.
 

ESKİ ALIŞKANLIKLAR
3 Ekim günü parti meclisi üyelerini topluyoruz. Daha sonra da milletvekillerimizle toplanıp referandumu değerlendireceğiz. Yapılan değerlendirmeler sonrasında başarısız olan illeri görevden alacağız diye bir kararımız olmayacak. Seçilmiş yönetimlere saygımız var. Eski alışkanlıkları sürdürmeyeceğiz. Kocaeli`de belirgin bir beklenti var, CHP Kocaeli Örgütü ne zaman görevden alınacak diye.
 

KENDİLERİ ÇÖZSÜN
Kesin söylüyorum CHP Kocaeli il ve ilçe örgütleri görevden alınmayacak. Referandum sonrasında İzmit ilçemiz kendi içinde ciddi sorun yaşıyor. Herkes bekliyor ki genel merkezden müdahalede bulunalım ve görevden alalım. Böyle bir girişimimiz olmayacaktır. Biz niye seçilmişleri görevden alalım ki? İlçe yöneticileri koca koca adamlardır oturup kendi sorunlarını kendileri çözsün. Bu çözümü de onlardan bekliyoruz. İzmit ilçemiz önemli bir yer mutlaka sorunu en kısa zamanda haletmeleri gerek.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ