KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
CHP mükerrer üyelikler için suç duyurusunda bulundu
CHP mükerrer üyelikler için suç duyurusunda bulundu
Siyaset
30 Kasım 2012 Cuma 14:48
  • 1555
  • 6

CHP mükerrer üyelikler için suç duyurusunda bulundu

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, AKP’de çıkan üyeleriyle ilgili Kocaeli Adliyesi’ne giderek Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu
Günlerdir kent kamuoyunun gündeminde yer alan ve hem AKP hem de CHP`de üyelikleri ortaya çıkan bir grup mükerrer üye dün, CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ile birlikte adliye binasına giderek AKP İl ve İzmit İlçe Teşkilatı hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı`na suç duyurusunda bulundu. İlçe başkanı Selman Yıldırım, toplam 897 CHP`li üyenin AKP üyeliğinin ortaya çıktığını söyledi. Sonuna kadar bu konunun takipçisi olacaklarını belirten Yıldırım, bu gün sembolik olarak 20 kişiyle birlikte suç duyurusunda bulunacaklarını ve devamının da önümüzdeki günlerde geleceğini belirtti.
 
SADECE HAKKIMIZI ARIYORUZ
Kendi üyelerinin haberi olmadan, AKP tarafından yapılan üyeliklerin hukuksuzluk olduğunu ve bunun takipçisi olacaklarını belirten Yıldırım, “Bizler kendi hakkımızı arıyoruz. Konuyla ilgili dilekçelerimizi hazırladık, partili üyelerimiz bu dilekçelerle suç duyurusunda bulunacaklar. Bu üyelikler siyasi parti yasasına da aykırıdır. Vatandaşların bilgisi olmadan kimlik bilgileri bir şekilde alınmış ve parti üyeliği yapılmış. AKP üyelerinin yüzde 50`si partiye üye olduklarını bilmiyorlar. Bu insanların haberi olmadan partiye üye yapılmış. Bizler kendi üyelerimizin haklarını savunacağız ve bu konunun takipçisi olacağız” dedi.
 
KAMUOYUNA AÇSINLAR
AKP`nin il ve ilçe teşkilatlarına çağrıda bulunan Selman Yıldırım, “AKP il ve ilçe teşkilatları yaptıkları üyelikleri kamuoyuna açmaları gerekir. Bunların bu konuda samimi olmadıklarını iyi biliyoruz. Bu üye listeleri bir şekilde kamuoyuna ulaştırılmalıdır. Bu listelerde sahte üyeliklerin ne kadar fazla olduğunu iyi biliyoruz. Listeler biran önce vatandaşlara açıklanmalıdır” diye konuştu. Yıldırım, açıklamasından sonra beraberindeki üyelerle birlikte ellerindeki dilekçelerle Cumhuriyet Başsavcısı`na suç duyurusunda bulundu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ