KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
CHP, projelerini hazırlıyor
CHP, projelerini hazırlıyor
Siyaset
04 Aralık 2012 Salı 10:01
  • 1062
  • 1

CHP, projelerini hazırlıyor

CHP İl Proje Komisyonu olağan toplantısını Karamürsel’de gerçekleştirdi. İlçe başkanı Şinasi Yazar, yerel seçimler için projelerini hazırlamaya bağladıklarını söyledi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve deprem uzmanı Prof. Dr. Mithat Fırat Özer`in başkanlığını yaptığı CHP İl Proje Komisyonu çalışmalarını hızlandırdı. Şehir plancısı Ersan Koç, turizmci Ekrem Özdemir ve il yöneticisi Selçuk Kurcan`dan oluşan ekip Karamürsel ilçe örgütünü ziyaret etti. Yerel seçimlere yönelik  ilçelerin istek ve beklentilerine uygun projeler hazırlamak için çalışma yapan komisyon, ilçe başkanı Şinasi Yazar`dan bilgi aldı. 

 
SANATA İHTİYAÇ VAR
Komisyona bilgi veren ilçe başkanı Yazar, Karamürsel`de genel anlamda sanat ve kültürel alanında projelere daha fazla ihtiyaç duyulduğunu söyledi. İlçe proje yöneticleri Orhan Tanış, Tayfun Çıvgıner ve Yavuz Karacakaya, komisyon üyelerine Karamürsel`in ihtiyaç ve beklentileriyle ilgili bir sunum yaptı. Komisyon başkanı Prof. Dr. Mithat Fırat Özer, Kocaeli`nin planlanması konusunda ciddi adımlar atacaklarını belirterek, ilçe örütlerini tek tek ziyaret ederek her ilçeyle projeler konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.
 
30 UZMAN VAR
Özer, “Kendi dallarında uzman olan toplamda otuz kişinin üzerindeki alt ekiple çalışıyoruz. Tüm ilçelerin projelerine teknik ve düşünsel katkı sunacağız. Karamürsel proje konusunda hazırlığını yapmış. Yaptıkları çalışmalar bizleri mutlu etti” dedi. İlçe proje koordinatörü Orhan Tanış, seçime kadar olan çalışma takviminin hazırlandığını, planların bitiminde bilgi akışı ve veri tabanı oluşturup Karamürsel`e yapılabilecek projelerini il komisyonuyla paylaşılacağını aktardı.
 
KÖYLER ÖNEMSENECEK
Sunumdan sonra üyelerine bilgi veren ilçe başkanı Şinasi Yazar, Karamürsel`in köylerine yönelik iktidar partisinin hiçbir çalışma yapmadığını söyledi. Yazar, “Karamürsel genel bir kültürle yönetiliyor. Bu amaçla oluşturduğumuz komisyon, köylerimiz başta olmak üzere sivil toplum örgütleri ve tüm halkımızla görüşüp, düşüncelerini alacak. Mimari ve sosyo-ekonomik kalkınma anlamında Karamürsel`in ihtiyacı olan gerçek projeler yapılacak” dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ