KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
CHP, su zammı için yine yargıya gidiyor
CHP, su zammı için yine yargıya gidiyor
Siyaset
27 Kasım 2009 Cuma 09:27
  • 616
  • 1

CHP, su zammı için yine yargıya gidiyor

CHP, suya yapılan yüzde 15’lik zammın iptal edilmesi için yine yargıya gidiyor. CHP, 2007 yılında yapılan yüzde 50’lik zam için de yargıya başvurmuştu ve o dava hala devam ediyor

İSU`nun 2009 yılı ikinci olağan genel kurulundan suya yüzde 15 zam kararı çıkmıştı. CHP`li ve SP`li meclis üyelerinin tüm itirazlarına ramen zam kararı oy çokluğuyla kabul edilmişti. Kamuoyunda büyük tepkilere neden olan zamla ilgili CHP yine yargıya gitmeye hazırlanıyor. İl başkanı Cengiz Sarıbay, “Memuruna yüzde 2,5 zammı reva gören iktidar, suya nasıl yüzde 15 zam yapar? Bu insafsızlıktır” dedi.
 

BU İKİNCİ İTİRAZ
CHP`nin Büyükşehir Belediye Meclisi`ndeki grup başkanı Av. Fahri Örengül ise, 2007 yılında suya yüzde 50 zam yapıldığını hatırlatarak, “Biz o karara da itiraz etmiştik ve dava hala sürüyor. Bayramın ardından, son yapılan yüzde 15`lik zammı da yargıya taşıyacağız. Eğer ilk davamızı kazanırsak, İSU, fazladan alınan su paralarını geri vermek zoruda kalacak. İlk dava devam ederken, ikinci davayı da açacağız” dedi.
 

36 MİLYON TL İÇİN
Büyükşehir`in 36 milyon TL para harcamasına rağlen şimdiye kadar bir kez bile kullanmadığı Sapanca isale hattını, ihalesiz Çalık Grubu`na yaptırdığını ifade eden Örengül, “Bu parayı mileltin cebinden çıkarmaya çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyeceğiz. Başbakanın damadı kazansın diye Kocaeli halkı suya daha fazla para ödeyemez. Bu zammın yargıdan deri döneceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ