KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
CHP yeniden yapılanıyor
CHP yeniden yapılanıyor
Siyaset
01 Kasım 2010 Pazartesi 09:31
  • 731
  • 0

CHP yeniden yapılanıyor

MYK 'eski yapısıyla' bugün son kez toplanacak.

CHP, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın son uyarısı üzerine parti yönetimine yeni bir yapı getiren tüzük değişikliğini uygulamaya sokuyor. 'Eski yapısıyla' bugün son kez yapılacak olan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında yeni yapılanma için nasıl bir yol izleneceği belirlenecek. Çarşamba günü ise olağanüstü Parti Meclisi toplantısında CHP'nin yeni yapısı için son nokta konacak.

 

YENİ İSİM OLACAK MI?

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, tüzük gereği kaç genel başkan yardımcısı belirleyeceğini, genel sekreterin kim olacağını ve Önder Sav'ın parti içindeki konumunu netleştirmeye çalışacak.

 

PM'YE SORACAĞIM

Konuyla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu Yargıtay'ın aldığı kararı hatırlatarak, şunları söyledi: 'Hukuka saygılı bir partiyiz. Bizim de, hatamız, eksiğimiz olabilir. Hukuka direnmek değil, hukukun gereğini yerine getirmekten yanayız. Bizi AKP'den ayrıştıran temel nokta da budur. Çarşamba günü Parti Meclisimiz toplanacak, orada yeni MYK'yı soracağım' dedi. Öte yandan Baykal yanlısı isimlerin Tüzük Kurultayı yapılmasında ısrarcı oldukları da gelen bilgiler arasında.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ