KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
CHP yokluk içinde büyük projelere imza attı
CHP yokluk içinde büyük projelere imza attı
Siyaset
17 Aralık 2012 Pazartesi 15:11
  • 1280
  • 7

CHP yokluk içinde büyük projelere imza attı

Bugünkü Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin vizyonsuz olduğunu söyleyen il başkanı Kuşkan, ‘‘CHP yokluk içinde Yuvacık Barajı, İZAYDAŞ gibi büyük projelere imza attı’’ dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Körfez İlçe Örgütü, danışma kurulunu toplayarak fikir alışverişinde bulundu. Körfez Öğretmenevi`nde gerçekleştirilen toplantıya katılacağı açıklanan CHP Parti Meclisi Üyesi ve Denizli Milletvekili İlhan Cihaner katılmazken CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Özen, CHP ilçe başkanları, CHP`li İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Kaçar, Körfez Belediyesi CHP`li Meclis üyeleri Tayfun Balıkçı, Tuğman Kayalı, Engin Cömert, Zeynel Sarıkaya ve yüz kadar parti üyesi katıldı. 

 
ONURLU ŞEKİLDE YAPILACAK
Divan başkanlığını Vezir Ekinci`nin yaptığı toplantının açılış konuşmasını ilçe başkanı Mehmet Miroğlu yaptı. Miroğlu`nun ardından konuşan belediye meclis üyesi Tayfun Balıkçı, Körfez Belediyesi`nin yanlış uygulamalarına değinirken, partilileri de bu konuda detaylı olarak bilgilendirdi. Tuğman Kayalı ise basını eleştirerek, meclis çalışmalarına yönelik haberlerde CHP muhalefetine yer verilmediğini söyledi. Kayalı, “AKP sürekli kömür, makarna ve çeşitli erzaklar dağıtıyor. Bunları AKP değil devlet dağıtıyor. Biz iktidara geldiğimizde yine vatandaşlara bunlar dağıtılacak, biz de insanlara yardım edeceğiz, ama onurlu bir şekilde bu yapılacaktır” dedi.
 
VİZYONSUZ BÜYÜKŞEHİR
Kılcal damar örgütlenmesini hayata geçirmeye çalıştıklarını belirten il başkanı Yalçın Kuşkan ise şöyle konuştu: “Her sokaktaki yeni doğan çocuktan, her türlü gelişmeye kadar hepsinden haber dar olacağımız bir modeli hayata geçireceğiz. Bunu şimdilik yüzde 60 gerçekleştirdik. Kocaeli`de tüm belediyeler ile 11 milletvekilinin 7`si AKP`li ve bir de bakan var. Böyle bir Kocaeli varken bunlar kaderi değiştirecek ne yaptılar? Körfez`de yaşamı olumlu yönde değiştirecek ne oldu? Hiçbir şey olmadı. Çünkü bu vizyon işi. Büyükşehir Belediyesi vizyonu kente hiçbir şey katmamıştır. 
 
PROJELERE CHP İMZA ATTI 
CHP ise yokluk içinde Yuvacık Barajı, İZAYDAŞ gibi büyük projelere imza atmıştır. Büyükşehir Belediye Başkanı iki şeyi çok iyi yapıyor. Biri sabah sporu, diğeri de ardından kahvaltı. Bunların kent için bir projesi yok. Kenti özümsememişler. Körfez`de festivaller, kültürel etkinlikler, kitap fuarı olurdu. Şimdi nerede? Kafa yapıları buna müsait değil; onun içindir ki bu kenti kurtarmamız lazım. Kandıra`da organize sanayi kurmak istediklerinde orada su havzaları bulunduğu için karşı çıktık. Bizi sanayiye karşı gibi gösteriyorlar. Biz sanayiye karşı değiliz ama önce insan ve insan sağlığı diyoruz. 
 
SEVGİ OLMAZSA SAYGI 
Büyükşehir dahil belediyelerin büyük bir çoğunluğunu alacağımıza inanıyorum. CHP`ye oy verebilecek insanları bu partiye kazandırmamız lazım. ‘Bu ne zaman CHP`li oldu` gibi söylemler yok arkadaşlar. Tüm partililerimiz arasında birinci sevgi olmalı, şayet bu olmuyorsa saygı olmalıdır. Bunları yaparsak dışarı açılabiliriz. CHP dışındaki insanlardan oy alma zaruriyetimiz var, yoksa bu süreci götüremeyiz. Anketlerde kadınların yüzde 59-61`i AKP`ye oy veriyormuş. Onun için kadınlarımıza çok iş düşüyor. Kadın arkadaşlar kafa yormalı ve projeler geliştirmelidir. Hedefimizde bulunan ilçelerden biri de Körfez`dir” dedi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ