KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
CHP’de gelen gideni aratıyor..!
CHP’de gelen gideni aratıyor..!
Siyaset
30 Eylül 2010 Perşembe 10:22
  • 1485
  • 6

CHP’de gelen gideni aratıyor..!

Genel seçimlere hızla hazırlanan iktidar partisi AKP’nin aslında hiçbir şey yapmasına gerek yok.

Çünkü en büyük rakibi CHP`nin CHP`ye ettiğini ne iktidar partisi yapıyor ne de başka bir muhalefet partisi.
Kendi kendini bitiren, kavgası gürültüsü eksik olmadığı gibi bunu dışarıya yansıtan başka bir parti gelmiş midir bilinmez.
Konu İzmit olunca işin ciddiyeti daha da önem kazanıyor tabi.
Bir zamanlar CHP`nin kalesi olarak bilinen İzmit`te yerel seçimlerden ve 12 Eylül referandum sonuçlarından sonra ortada kale falan kalmadığı da görüldü.
CHP eski İzmit İlçe Başkanı Necdet Çetinak döneminde başlayan düşüş Ömer Hazer döneminde tabiri caizse yere çakıldı!
Öyle ki parti içinde bile ‘`Acaba İzmit ilçe binasının altında yatır mı var? Uğursuzluklar bitmiyor`` esprileri yapılmaya başlandı.
Ömer Hazer, iyi insan olmanın iyi yönetici olamayacağı örneğini gösterirken ilçe sekreteri Özkan Nalbantoğlu da eski ilçe sekreteri Mustafa Kahraman`ı aratmadı.
Gelin görün ki ta başında başlayan ayrışmada taraflar saf değiştirdi dün farklı tarafta olanlar bugün dost, dün dost olanlar bugün düşman oldu.
Kongre sonrası seçilmiş yönetiminde icra kurulu oluşturulurken Hüsrev Bilgili, Fatma Kaplan Hürriyet, Gülay Üzlü ve Kazım Bora Yıldız yönetim içinde ilk ayrışmaya neden olurken geçtiğimiz haftalarda baypas yapılan icrada saflar tamamen değişti.
İcra kurulunu değiştirmek istediğini söyleyen Ömer Hazer geçtiğimiz hafta Özkan Nalbantoğlu dışında aynı icra kurulu isimlerini önerince yönetim şaşkına döndü.
İcrada görev almak isteyenlerin de hevesleri kursağında kaldı. Seçim yaparak yeni icrayı belirleme umudunda olan yönetim önceki gün yapılan toplantıda tepkilerini yeni icrayı onaylamayarak gösterdi.
Bilge Çoker, Fatma Kaplan Hürriyet, Bora Yıldız, Ayhan İlhan, Aysun Erenkaya, Özkan Nalbantoğlu, Erkin Akbaş ve Ayhan Kocatürk yeni icraya muhalefet şerhi koyarak Hazer`in karşısında durdu.
Muhalif ekip içinde yer alan Hüsrev Bilgili yeni icrada eğitim sekreteri olduğu için Hazer`in yanında yer alırken ilçe sekreteri Kenan Diler ve sayman Servet Kulaksız ile Bekir Kurt, Serdar Büyükyağcı ve Gülay Üzlü de yeni icraya imza attı.
Tüzük gereği gerekli imzayı alamayan icra kurulu şimdilik oluşamadı. Ömer Hazer`in terk ettiği toplantı sonrası icrayla birlikte istifa edeceği dedikoduları hız kazanırken Hazer, önümüzdeki pazartesi yeni icra için seçim yapacağını açıkladı.
İşte böyle AKP`de atı alan Üsküdar`ı geçti, CHP İzmit daha icra kurulunu bile seçemedi. İzmit ilçeye bakınca Necdet Çetinak dönemini hatırlamamak elde değil.
Bu gidişle kısa zaman sonra istifalarla düşeceği ya da görevden alınacağı kesin gözüyle bakılan İzmit ilçede yaşananlar Yalan Rüzgarı`nı aratmıyor…
Hani ortada ne belediye var ne de hükümet!
Ortada pasta yokken daha icrayı paylaşamayan CHP`de ortada pasta olursa neler olacağını tahmin etmek hiç de zor değil!

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ