KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
CHP’de heyecanlı bekleyiş başladı
CHP’de heyecanlı bekleyiş başladı
Siyaset
17 Aralık 2010 Cuma 10:43
  • 1044
  • 0

CHP’de heyecanlı bekleyiş başladı

Yeni Parti Meclisi’nin seçimi için yarın kurultaya gitmeye hazırlanan CHP’de, ilimizden kimlerin listeye gireceği merakla bekleniyor

Eski genel sekreter Önder Sav ile ters düştükten sonra yeni Parti Meclisi`ni (PM) oluşturmak için kurultay kararı alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın hazırladığı 80 asil 20 yedek olmak üzere yeni PM üyelerini delegelere sunacak. Eski genel başkan Deniz Baykal ve Önder Sav`ın çalışmaları sonuç verirse delegelerin yarıdan fazlasının imzasıyla çarşaf listeyle seçim yapılacak. Ancak gerekli imza toplanamazsa tamamen Kılıçdaroğlu`nun hazırladığı PM listesi blok liste olarak seçilecek. Kongre cumartesi günü 12 bin kişilik yeni yapılan Arena`da saat 09.00`da başlayacak.
 

İLİMİZDEN 2 İSİM
İlimizden PM`ye girmesine kesin gözüyle bakılan genel başkan yardımcıları Hurşit Güne ve İzzet Çetin`in dışında sürpriz bir ismin PM`ye girmesi beklenmiyor. Daha önce tüzük gereği birinci ve ikinci derece akrabaların aynı organda görev yapamayacağı için, genel başkan yardımcısı olan eniştesi Sencer Ayata yüzünden Güneş`in görevinin sıkıntıya düşeceği iddiaları da hukukçular tarafından çözüldü. Eniştenin birinci ve ikinci derece akraba tanımına girmediği için Güneş ve Ayata`nın aynı organda görev yapabileceği belirtildi.
 

NEHROZOĞLU SÜRPRİZİ
Öte yandan dün alınan bilgilere göre 1992-1996 yılları arasında Kocaeli Valisi olarak görev yapan Kemal Nehrozoğlu`nun genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, parti yönetiminde görmek istediği isimler arasında yer aldığı belirtildi. Nehrozoğlu, Cumhurbaşkanlığı eski genel sekreterliği görevinde de bulunmuştu. Asıl memleketi Mardin olan Kemal Nehrozoğlu`nun isminin PM üyesi olarak geçmesi Kocaeli`de ilgi ve sevinçle karşılandı.
 

ERENKAYA BEKLEMEDE
MYK üyesi İzzet Çetin, PM listesi ve yeniden oluşacak MYK listesi hakkında ser verip sır vermezken inisiyatifin tamamen genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu`nda olduğunu ifade etti. Genel başkana PM`de çalışmak istediğini söyleyen milletvekili Hikmet Erenkaya da heyecanlı bir bekleyiş içine girdi. PM`ye girse de girmese de çalışmalarına devam edeceğini söyleyen Erenkaya, “İnisiyatif tamamen genel başkanımızda. Benim illa PM`ye gireyim diye bir iddiam yok. Ama birlikte çalışmak istediğimi söyledim. Genel başkanımızın yaptığı liste toparlayıcı bir liste olacak” dedi.
 

BAŞKANLAR TOPLANIYOR
Öte yandan her kurultay öncesi gerçekleşen il başkanları toplantısı da bugün saat 11.00`de parti genel merkezinde yapılacak. Kemal Kılıçdaroğlu`nun toplantı daveti için bu sabah Ankara`ya hareket eden Ferhan Şensoy da ilimizi temsil edecek. Kocaeli ekibinin bir kısmı da bugün Ankara`ya hareket ederken 18 kurultay delegesi kendileri için ayrılan Dedeman Otel`e gidecek. Partililerin kendi aralarında örgütlenerek yaptıkları programla 3 araç bu gece saat 01.00`de Perşembe Pazarı`ndan hareket ederek Ankara`ya gidecek. Yaklaşık 120 partililerin aynı akşam kurultay sonunda dönmesi bekleniyor.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ