KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3546 TL
  • 6.0914 TL
  • 6.8872 TL
Kocaeli Zirve
CHP’de iki adaylı kongre
CHP’de iki adaylı kongre
Siyaset
25 Kasım 2017 Cumartesi 21:13
  • 1405
  • 0

CHP’de iki adaylı kongre

CHP Körfez İlçe’de 3 Aralık Pazar günü yapılacak olan İlçe Kongresi öncesinde, Gülseren Solmaz Altunal mevcut ilçe başkanı ve kongrede de aday olacağını açıklayan Mehmet Kaçar’a karşı aday olduğunu açıkladı. Demokrasinin güzelliğinin yaşandığı teşkilatta, Altunal adaylığını mevcut İlçe Başkanı Mehmet Kaçar ile birlikte yaptı.

Kalabalık partili gurubunun da katıldığı adaylık açıklamasını, Mehmet Kaçar ve Gülseren Solmaz Altunal yan yana çıkarak, yaptıkları konuşmalarla partinin başarısını ön plana alarak açıkladılar.

 

AKP’de sormuyorlar                                       

Adaylık açıklaması yapan Altunal’dan önce konuşan Mehmet Kaçar, ‘’Bugün AKP’nin Derince ve Körfez kongreleri vardı. Körfez’de 4 yıldır başarıyla çalışan ilçe başkanına bir anda kenara çekil dediler ve kimseye sormadan yeni başkanı açıkladılar. CHP’de demokrasinin güzelliği yaşanıyor. Üzerinde hakkım olduğuna inandığım Gülseren Altunal bu göreve aday olacağını açıkladı. Biz abi kardeş gibiyiz ve demokrasi de budur ve yalnızca CHP’de bunu yaşarsınız. Kazanan kim olursa olsun hedefimiz CHP bayrağını Körfez Belediyesi’ne dikmek olacaktır’’ dedi.

 

Evde oturma şansımız yok

3 Ekim’de aday olduğunu açıklayan Gülseren Solmaz Altunal açıklamasında, ‘’Bizler büyük bir aileyiz ve bende bu ailenin bir parçası olduğum için onur duyuyorum ve burada siyasi akrabalarımla olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ülkemizin geçtiği bu zor günlerde evde ve ya kahvede oturma lüksümüz kalmamıştır. Bizler de çocuklarımız için, geleceğimiz için, Körfez’i yaşanabilir bir kent yapmak ve CHP bayrağını Körfez Belediyesi’ne dikmek için etik, birleştirici, şeffaf olmayı kendimize ilke edinecek ve var gücümüzle çalışacağız. Amaç edindiğimiz tek şey pazarlıksız, çıkarsız, birilerini makam sahibi etmek değil, kapalı kapılar ardında pazarlıklar yapılmadan, her kararı CHP ailesiyle alarak, ortak akılla tek yumruk olmayı sağlamaktır. Bizler CHP’de bir makam ve koltuğa değil hizmetkarlığa adayız’’ dedi.

Demokrasinin bir güzelliği de gençlerde yaşandı ve mevcut ilçe Gençlik Kolları Başkanı Mert Erdoğan ile yine kongrede rakip olarak çıkacak olan Tolga Apakçı yan yana çekilen resimde yer aldılar.

 

Gülseren Solmaz Altunal kimdir?

CHP Körfez’de daha önceki yönetim listesinde yer alan Gülseren Solmaz Altunal, 1978 Körfez doğumlu. Makine Teknikerliği mezunu olan Altunal, evli ve bir kız annesi.

DİĞER HABERLER

Söğüt’e Hacı Osman’da büyük ilgi

Söğüt’e Hacı Osman’da büyük ilgi

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, SKM programları kapsamında Hacı Osman Mahallesi’ndeydi. İlk olarak Bağdat Camii’nde vatandaşlarla bir araya gelen Şener Söğüt’e; AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, SKM Başkanı Fehmi Öztürk, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğan Orak ve ilçe yöneticileri eşlik etti. Söğüt, gençlerle birlikte ilk kez oy kullanacak gençlere yönelik düzenlenen ziyaretlere de katıldı.

463 aday mülakata girecek

463 aday mülakata girecek

AK Parti Kocaeli SKM Başkanlığı, il binasında gerçekleşen toplantıda İlçe SKM Başkanları ile buluştu. İl SKM Başkanı Av. Halit Çokan’ın yanı sıra SKM Başkan Yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantıda ilçelerde gerçekleşecek olan aday tanıtım toplantılarının detayları konuşuldu. Belediye meclis üyesi aday adaylarının ilçe ilçe mülakat tarihlerinin belirlendiği toplantıda ayrıca TBMM’de 5 Şubat’a kadar verilen arada milletvekillerinin ilçelerde gerçekleştireceği SKM programları düzenlendi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ