KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
CHP’de tedirgin bekleyiş
CHP’de tedirgin bekleyiş
Siyaset
30 Kasım 2010 Salı 17:14
  • 1940
  • 4

CHP’de tedirgin bekleyiş

Önder Sav’ın örgütlenmesini yaptığı CHP Kadın ve Gençlik Kolları’nın genel başkanları görevden alınınca Kocaelili yöneticileri de tedirgin bir bekleyiş sardı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Önder Sav`ın görevine son vermesinin ardından Önder Sav`ın örgütlenmesini yaptığı kadın ve gençlik kollarında da tasfiyeye başladı. Geçtiğimiz hafta kadın kolları genel başkanı Asuman Çakmakçı`yı görevinden alarak yerine Zuhal Samlı`yı atayan Kılıçdaroğlu, gençlik kolları genel başkanı Umut Tunç`u görevden aldı.
 

BAŞKAN İRFAN YILDIZ
CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısında alınan karar doğrultusunda CHP Gençlik Kolları`nın yeni başkanı İrfan İnanç Yıldız oldu. Kılıçdaroğlu, Umut Tunç`un ekibi tarafından 29 Ekim`de CHP Genel Merkezi`nde açılan ‘AKP Eziyetleri` adlı sergiye tepki göstermiş, sergi Kılıçdaroğlu`nun emriyle kısa bir süre sonra kaldırılmıştı.
 

İSTİFA ETMEYECEĞİZ
İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı`ndan, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı`na atanan İrfan İnanç Yıldız, illerdeki örgütlenmeler hakkında henüz açıklama yapmadı. Görevlerinin başında olduklarını söyleyen İl Gençlik Kolları Başkanı Umur Bakkal, istifa etmeyi düşünmediklerini belirtti. Süreci izlediklerini ve ne görev verilirse yapmaya hazır olduklarını da ifade eden Bakkal, “Şimdilik genel merkezden yeniden yapılandırmayla ilgili bize ulaşan bir şey yok” açıklaması yaptı.
 

ERCAN`IN GÖREVİ KISA SÜRDÜ
Geçtiğimiz yıl il gençlik kolları başkanı olan ve il başkan adayı Cengiz Sarıbay`ın listesinde yönetime girmek isteyen Gökhan Ercan, Umut Tunç`un yönetiminde başkan yardımcısı olarak görev yapıyordu. Kısa süre önce MYK`da görev yapan Gökhan Ercan`ın görevi de Kemal Kılıçdaroğlu`nun gençlik kollarını görevden almasıyla son buldu. Gökhan Ercan telefonlara çıkmadı.
 

KADINLARDA DEĞİŞİKLİK YOK
Kadın Kolları Genel Başkanı Asuman Çakmakçı`nın geçtiğimiz hafta görevden alınmasının ardından yeni başkan Zuhal Samlı`yı salı günü ziyaret ettiğini söyleyen il kadın kolları başkanı Hamiyet Göksu ise, “Biz görevimice devam ediyoruz. Şimdilik bir şey yok ama önümüzdeki süreçte ne olur bilemem. Ben zaten kadın kollarının seçimle gelmesinden yanayım. Bunu genel başkanımıza da ilettim” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ