KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
CHP’den, DP ve MHP’ye AKP’ye karşı birlik çağrısı
CHP’den, DP ve MHP’ye AKP’ye karşı birlik çağrısı
Siyaset
26 Kasım 2010 Cuma 11:40
  • 1994
  • 8

CHP’den, DP ve MHP’ye AKP’ye karşı birlik çağrısı

CHP İzmit İlçe Yönetimi, MHP ve DP ilçe teşkilatlarını ziyaret etti. Ziyaretlerde AKP’ye karşı birlik mesajları verildi

CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer ve yönetimi, geçtiğimiz haftalarda kongresini yapan Demokrat Parti ilçe yönetimi ile önceki haftalarda yeni parti binasını açan MHP ilçe teşkilatına tebrik ziyaretinde bulundu. Her iki ziyarette de ilçe başkanları birbirilerine övgüler yağdırarak, AKP`ye karşı birlik ve beraberlik mesajları verdi. Ömer Hazer`e ziyaretler sırasında yönetim kurulu üyeleri Serdar Büyükyazı, Ayhan İlhan, Servet Kulaksız, Gülay Özlü ve Özkan Nalbantoğlu da eşlik etti.
 

AKP`Yİ KESİN İNDİRİRDİK
İlk ziyaretini Demokrat Parti`ye yapan CHP`liler, DP ilçe başkanı Mehmet Kılıç ve yönetimi tarafından oldukça sıcak karşılandı. İki ilçe başkanının birbirine övgüler yağdırdığı ziyarette AKP eleştirilirken, DP ilçe başkanı Kılıç, hem CHP`ye hem de basına iğnelemelerde bulundu. Kılıç, “Basının CHP`ye verdiği desteğin onda birini DP`ye verseler biz AKP`yi indirirdik” iddiasında bulundu. Kılıç, Ömer Hazer`in muhteşem bir ekibi olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:


ELE GÜNE MUHTAÇ ETMEYİN
“Benden 10 yaş büyüksünüz ama daha genç gösteriyorsunuz. Eğitimi, bilgisi, kültürü ve duruşuyla bence 21. yüzyılın siyasetçisine uyuyorsunuz.” DP`nin Türkiye`nin en eski partilerinden biri olduğunu hatırlatarak eski günlerine dönmesini dileyen Hazer ise şunları söyledi: “Umarım Türk siyasetinde eski sağlıklı, güçlü kimliğinizi yeniden tesis edersiniz. Çünkü Türk siyasetinde büyük bir boşluk oldu. Başka partiler bu boşlukları doldurmak isterken kaos yarattı. Umarım Türk siyasetinde eski gücünüzü kazanarak bizi ele güne muhtaç etmezsiniz.
 

HEPSİ BİRBİRİNİN KOPYASI
Hem Türkiye hem de Kocaeli siyasetinde bazen ortak söylemlerimiz olabilir. Bu anlamda yapacağımız bir şey olursa size her zaman kapımız açık. İzmit iyi yönetilmiyor. Şelale projesi hala bitmedi. Ne olacağı belli değil. Kenti; ruhunu, lokal değerlerini hiçe sayarak güzelleştiremezsiniz. Maalesef AKP benzer şehirler yaratmaktan başka bir şey yapmıyor. Her ilde aynı köprü, aynı battı çıktı ve aynı laleler var. İzmit metal yoğun bir kent oldu. Estetikten yoksun metal ağırlığı var.”
 

İKTİDAR ORTAĞI OLACAĞIZ
Merkez sağda yaşanan büyük boşluğu AKP`nin iyi kullandığını ancak, DP`nin yerini dolduramayacağını ifade eden Kılıç ise “Merkez sağın genel temsilcisi DP`dir. Umudumuz yeni bir genel başkanla ocak ayında yapılacak büyük kongremizle iktidar ortağı olmak” dedi. İzmit`in önemli sorunları olduğu gibi iyi yapılanları alkışlamasını bildiklerini de sözlerine ekleyen Kılıç, sözlerine şöyle devam etti:
 

BU PROJE CHP`YE YAKIŞIRDI
“Gölkay`ın eksikleri çok fazla. Körfez tanker yatağına döndü. Avlıburun`da doğa katliamı yapılıyor. Ama cenaze ve evde bakım hizmetlerini tebrik ediyorum, gıptayla bakıyorum. Keşke CHP gibi sosyal demokrat bir partide bu eksikler yapılsaydı, daha çok yakışırdı. Ya da keşke biz de düşünseydik.” Ziyaretten sonra ilçe toplantısını gerçekleştiren yönetim görev dağılımı yapmadı. Görev dağılımı için bu hafta yapılacak görüş alışverişlerinden sonra önümüzdeki hafta başkan yardımcıları belli olacak.
 

İKİNCİ DURAKLARI MHP OLDU
CHP`lilerin ikinci durağı geçtiğimiz haftalarda yeni binasının açılışını gerçekleştiren MHP İzmit İlçe Teşkilatı oldu. İlçe başkanı Aydın Ünlü tarafından kapıda karşılanan CHP`liler gördükleri ilgi nedeniyle Ünlü ve yönetimine teşekkür etti. Ziyarette konuşan CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, “Sayın Ünlü`nün atanması yapılırken ve yeni parti binanın açılışında yanında olamadık. Kendisine hem başarılar dilemek hem de hayırlı olsun demek için geldik” dedi.
 

BİRLİKTE HAREKET ÇAĞRISI
Hazer, “Ortak yargıların çalışma alanlarında muhalefetin de işbirliğine ihtiyacı var. Ülkenin hak ve menfaati adına CHP olarak bütün hukukumuzu paylaşmaktan mutlu oluruz. Türkiye son zamanlarda ben yaptım oldu mantığıyla yönetiliyor. Herkesin hak ve menfaati için yanlışa dur demek gibi sorumluluklarımız var. Bu konuda da bizlere ne görev düşerse katkı vermeye hazırız. MHP`nin de bu ortak paydalarda bizlere destek vereceğine inanıyoruz” dedi.
 

DAHA SIK GÖRÜŞECEĞİZ
Bu ziyaretten sonra daha sık bir araya geleceklerine inandığını söyleyen ve ziyaretten memnun olduğunu ifade eden MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü ise “Siyasi partilerin ülkenin gidişatını görmesi çözüm yollarını da ortaya koyuyor. Bu nedenle de partilerin ortak paydalarda birleşmesine olanak sağlıyor. Zaten CHP`deki bütün yöneticiler sürekli merhabalaştığımız insanlar. İzmit`in sorunlarında da bir araya geleceğimizden eminim. Bu ziyaretten sonra eminim ki daha sık görüşeceğiz” şeklinde konuştu.
 

BDP İLE DE GÜNDEME GELDİ
CHP ile MHP`nin yakınlaştığı yönündeki sorulara cevap veren Hazer “Bu konu daha öncede de BDP ile gündeme geldi. Ancak bu tür konularda mutlaka mutabakat sağlanacak diye bir şey söz konusu değildir. Cumhuriyet`in dinamiklerinin korunması amacıyla işbirliği ya da fikir alışverişi yapılabilir. Ancak bunlar bizlerin değerlendireceği bir şey değildir. Genel başkanlarımızın vereceği talimatlar ışığında bizler yerelde hizmet yapmaktayız. Onların üzerine söz söylememize imkan yoktur” dedi.
Yeliz KORAY & Zeliha YALÇIN
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ