KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
CHP’li gençler, AKP’li akranlarına seslendi!
CHP’li gençler, AKP’li akranlarına seslendi!
Siyaset
10 Aralık 2011 Cumartesi 14:55
  • 1496
  • 0

CHP’li gençler, AKP’li akranlarına seslendi!

CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ozan Aksu, AKP’li gençlere seslenerek, cezaevlerinde tutuklu bulunan 500 gencin özgürlüğüne kavuşması için ortak çalışma yapma çağrısında bulundu

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Kadem Seymen ve yönetimi tarafından Genç Kocaelililer Derneği`nin sosyal tesisinde kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya katılan örgütlenmeden sorumlu gençlik kolları genel başkan yardımcısı Ozan Aksu, AKP`nin özgürlüklerin önünü tıkadığını söyledi. Aksu, “Bugün 500 üniversiteli gencimiz ne yazık ki cezaevlerinde yatıyor” dedi. Aksu, 8 yıldan bu yana yapılmayan CHP Gençlik Kurultayı`nı bu kez gerçekleştireceklerini kaydetti.
 

AKP`Lİ GENÇLERE ÇAĞRI
Aksu, “Gençlerimizin cezaevlerinde tutulmaları ileri demokrasi adına utanç verici bir tablodur. Bu tablo karşısında AKP`lilerin vicdanları rahat mı bilmiyorum ama, en azında onların da bir girişim başlatmalarını bekliyoruz. İyi niyetlilerse ve bu ülkede parasız eğitim istiyorlarsa, gençlerin özgürlüğü için çalışma yaparlar” dedi. Aksu, cezaevindeki gençlerin demokratik taleplerini dile getirdikleri için tutuklandıklarının altını çizdi.
 

CEZAEVLERİ KAMPUS OLDU
AKP`nin ‘ileri demokrasi` söylemiyle yola çıktığını hatırlatan Aksu, “AKP demokrasi isteyen gençleri cezaevlerine atıyor. Cezaevlerimiz kampüs, kampüslerimiz cezaevine dönüşmüştür. Bunun adı ileri demokrasi değildir. Hopalı gençlerin tahliye edilmesi için inanılmaz bir özveri ortaya koyduk. Direndik, takip ettik ve gençlerimizin suçsuz olduklarını yargı karar verdi ve tahliye edildiler. Cezaevinde bulunan gençlerimizin tahliye edilmesi için de direneceğiz. Artık gövdemizi taşın altına koyacağız” diye konuştu.
 

GENÇLER YÖNETİME GİRECEK
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun gençlere çok önem verdiğini, gençlerin bayrak ve afiş asmanın yanında partinin yönetim kademelerinde de söz sahibi olmaları için önemli çalışmalar olduğunu söyleyen Aksu, “Gençlerimiz artık parti içinde söz sahibi olacaklar. İlçe kongrelerinde ana kademe yönetimlerine girecekler. Gençleri listelerine alan adayların şansları çok daha fazla olacaktır. Bu talep genel başkanımız Kılıçdaroğlu`nun isteğidir” ifadelerini kullandı.
 

8 YIL SONRA KURULTAY
CHP`nin son 8 yıldır kurultay yapmadığını hatırlatan Aksu, uzun yıllardan sonra gençlerin kurultay yapacağını müjdesini de verdi. Aksu, “Kongrelerimizden sonra yaklaşık bir yıl sonra gençlik kurultayımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ