KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
CHP’li gençler, İnönü’yü andı
CHP’li gençler, İnönü’yü andı
Siyaset
26 Aralık 2009 Cumartesi 13:21
  • 690
  • 0

CHP’li gençler, İnönü’yü andı

2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, ölümünün 36. yıldönümünde CHP’li gençler tarafından anıtı önünde anıldı. Gençler, İnönü Anıtı’nın daha güzel ve geniş bir yere taşınmasını istedi

CHP İl Gençlik Kolları Üyeleri 2. genel başkanları İsmet İnönü`yü ölümünün 36. yıldönümünde, Kozluk Mahallesi`nde bulunan anıtı önünde andı. Anma törenine CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, CHP İl Sekreteri ve ADD Başkanı Bozkurt Uslu, il gençlik kolları başkanı Gökhan Ercan, il ve ilçe yöneticileri ve gençlik kolları üyeleri katıldı. İsmet İnönü Parkı`nda bulunan anıtı önünde anılan İsmet İnönü için saygı duruşunda bulunuldu.
 

ANIT TAŞINSIN
Törende kısa bir konuşma yapan il gençlik kolları başkanı Gökhan Ercan, şunları kaydetti; “Laik cumhuriyetimizin garantörlerinden olan İnönü`nün ‘Namuslularda en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır` sözü bugünün Türkiye`sini özetleyen bir söz olarak, ölümünün 36. yılında tazeliğini ve geçerliliğini koruyor. Kendisini saygı ve sevgiyle anıyoruz.” Yerel yöneticilere seslenen Ercan, İsmet İnönü Anıtı`nın, hak ettiği güzellikte ve genişlikte bir alanda sergilenmesini istedi. Tören, büste çiçek bırakılmasıyla son buldu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ