KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
CHP’li İl Genel Meclis üyeleri genel merkezi de karıştırdı
CHP’li İl Genel Meclis üyeleri genel merkezi de karıştırdı
Siyaset
18 Aralık 2011 Pazar 11:52
  • 1285
  • 3

CHP’li İl Genel Meclis üyeleri genel merkezi de karıştırdı

Genel merkezde toplantıya katılan CHP’li İl Genel Meclis üyeleri, genel başkan yardımcısını şikayet edince tartışma yaşandı

CHP`li İl Genel Meclis üyeleri, geçtiğimiz gün Ankara`ya giderek genel merkezde yapılan İl Genel Meclis üyeleri toplantısına katıldı. Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu`ndan sonra söz alan grup başkan vekili Ahmet Elmas, Nurhan Atalay ve Mehmet Kaçar, meclis toplantısından sonra genel merkezi de karıştırdı. Meclis üyeleri yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Gökhan Günaydın`a ulaşamamaktan şikayet edince olanlar oldu.
 

BÜYÜKŞEHİR İÇİN SÖZ VERDİ
Kılıçdaroğlu`ndan sonra söz alarak Günaydın`ı eleştirdiğini ifade eden Elmas, “Genel başkana bakarak sevgiden saygıdan bahsediyorsunuz ama ben haftalardır bizden sorumlu genel başkan yardımcımıza ulaşamıyorum dedim. Günaydın, Kılıçdaroğlu`nun yanında oturduğu için bir şey diyemedi. Tüm meclis üyeleri adına önümüzdeki seçimlerde Büyükşehir`i almaya da söz verdim” diye konuştu. 
 

VEKİLLERE SİTEM ETTİ
Konuşmasında CHP Kocaeli milletvekillerini de eleştirdiğini belirten Elmas, “Haberleri olmasına rağmen Haydar Akar, Mehmet Hilal Kaplan ve Hurşit Güneş yoktu. Hepsi başka yerlerdeymiş. Bizi karşılayamadılar. Eski milletvekilimiz İzzet Çetin bizi ağırladı. Üç milletvekilimiz var ama hiç biri burada değil diye sitem ettim” ifadesini kullandı.
 

AZARLANMAYA SİNİRLENDİ
Toplantıda ne olduysa Kılıçdaroğlu ayrıldıktan sonra oldu. Nurhan Atalay, onlarca mail atıp telefonla aradığı halde Gökhan Günaydın`a ulaşamadığını söyleyince Günaydın yerinden kalkarak, “600`den fazlasınız. Hangi birinizle görüşeceğim” dedi. Bunun üzerine sinirlenen Mehmet Kaçar ise, “Biz ilkokul talebesi miyiz de bizi azarlıyorsunuz” şeklinde çıkıştı. Toplantı Kocaelili meclis üyelerinin sakinleştirilmesinden sonra kaldığı yerden devam etti. 
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ