KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8067 TL
  • 6.4646 TL
  • 7.6665 TL
Kocaeli Zirve
CHp'li Küçükkaya; "Seçime aykırı düzen"
CHp'li Küçükkaya;
Siyaset
01 Aralık 2019 Pazar 12:42

CHp'li Küçükkaya; "Seçime aykırı düzen"

Ak Parti'de bugün başlayan delege seçimlerinde paylaşıla o fotoğraf CHP'lilerin tepkisine neden oldu. CHP İzmit İlçe Başkanı Küçükkaya; "onlarca sandık bir odada. Seçim düzenine aykırı".

Bugün itibariyle delege seçimlerine başlayan AKP'de paylaşılan bir fotoğraf dikkatlerden kaçmadı. Bir çok seçim sandığının aynı odada olması sebebiyle seçim düzenine aykırı bir durum olduğunu iddia eden eski CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AKP'yi eleştirdi. Seçimlerin bir kuralı ve adabı vardır diyerek bu tablonun seçim düzenine aykırı olduğunu dile geçiren Küçükkaya, "Onlarca sandık bir odada. Hepsi aynı mahalle desen yüzlerce üyeli mahalleler odaya sığmaz. Çünkü gazeteler yoğun katılımlı seçim yazıyor. Bir mahallenin sandığı deseniz kim nereye oy verir anlaşılır bir durum, mevcut seçim alanı düzeni... Kısacası seçim adı altında bir tiyatro var sahnede... Demokrasi başlı başına bir seçim olmadığı gibi sandık koymak da başlı başına seçim değildir. Kuralı vardır adabı vardır." ifadelerini kullandı.

 

DİĞER HABERLER

Hürriyet: ''Pis AKP'' dedi mi?

Hürriyet: ''Pis AKP'' dedi mi?

Kocaeli Muhtarlar Derneği tarafından yapılan açıklamada, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in, telefon konuşmasında Kabaoğlu Köyü Muhtarı Ali Akbaş’a “Bu hırsızlara, tecavüzcülere, arsızlara sahip çıkan AKP’nin pis siyasetine alet oluyorsun. Bu pis AKP’ye destek veriyorsunuz, oy veriyorsunuz. Yazıklar olsun size. Ali Muhtar bundan sonra göreceksin neler olacağını. Allah senin de belanı versin Ali Akbaş.” dediği iddia edildi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ