KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
CHP’liler ifade verdi
CHP’liler ifade verdi
Siyaset
11 Eylül 2009 Cuma 10:29
  • 5096
  • 6

CHP’liler ifade verdi

CHP İzmit İlçe Örgütü’nün hesaplarında ortaya çıkan 28 bin TL’lik açık nedeniyle soruşturma başlatan cumhuriyet savcılığı, dün Kaçakçılık ve Organize Şuçlar Şube Müdürlüğü ekiplerine talimat vererek, CHP’lilerin ifadelerinin alınmasını istedi.

Savcılık, 13 Ağustos günü gazetemizin Genel Yayın Müdürü Güngör Arslan'ın köşe yazısında, partinin parası aynı zamanda devletin parası olduğu gerçeğinden yola çıkarak CHP'li yöneticiler İlçe sekreteri Mustafa Kahraman, İlçe saymanı Vedat Demirtaş ve İlçe eğitim sekreteri Remzi Polat hakkında soruşturma başlatmıştı.
 Savcılık ayrıca İlçe Başkanı Necdet Çetinak, il yönetim kurulu tarafından belirlenen hesap inceleme komisyonu üyeleri Mehmet Şen, Celal Yaşar ve Fehmi Timur'un da ifadesine başvuracak
Soruşturma çerçevesinde dün Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şuçlar Şube Müdürlüğü ekipleri hesap inceleme komisyonu üyeleri Fehmi Timur, Celal Yaşar ve İzmit İlçe Başkanı Necdet Çetinak'ı şubeye davet edip ifadelerini aldı.
Tatilde olan inceleme komisyonun diğer üyesi Mehmet Şen, ifade vermedi. Önümüzdeki hafta içinde kayıp paradan sorumlu olan  ilçe yöneticilerinin ifadeleri alacak. İfadeler daha sonra Cumhuriyet savcılığına gönderilecek.


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ