KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
CHP’liler İzmit ilçede buluştu
CHP’liler İzmit ilçede buluştu
Siyaset
17 Kasım 2010 Çarşamba 11:34
  • 1141
  • 0

CHP’liler İzmit ilçede buluştu

CHP’liler İzmit ilçe örgütünde bir araya gelerek bayramlaştı. Etkinliğe Sefa Sirmen ve İzzet Çetin katılmazken, genel başkan yardımcısı olan Hurşit Güneş’e partililer büyük ilgi gösterdi

Bayramlaşma programını iki güne bölen CHP İl Yönetimi, İzmit ilçe örgütüyle bayramlaştı. İzmit ilçe başkanı Ömer Hazer`in ev sahipliği yaptığı etkinlikte genel başkan yardımcısı Hurşit Güneş, milletvekili Hikmet Erenkaya, il başkanı Ferhan Şensoy, Darıca Belediye Başkan aday adayı Tahsin Tarhan, eski Kirazlıyalı Belediye Başkanı Cevdet Şahin, eski Uzunçiftlik Belediye Başkanı Yaşar Sönmez, ADD eski genel başkanı Ertuğrul Kazancı, eski İzmit ilçe başkanları Alparslan Seymen, Necdet Çetinak ve Selman Yıldırım, SHP`den CHP`ye geçen Remzi Özkan ve partililer hazır bulundu.
 

SİRMEN VE ÇETİN YOK
Genellikle bayramlaşma programlarını kaçırmayan Sefa Sirmen bu defa bayramlaşmaya katılmazken, genel merkezdeki bayramlaşma komitesinde görevli olan genel başkan yardımcısı İzzet Çetin de İzmit`e gelemedi. Gözler Sirmen ve Çetin`i ararken programlara genellikle birlikte katılan eski il başkanı Rıdvan Alkan ve İzmit Belediye Başkan adayı Fikret Toker de partilileriyle bayramlaşmaya gelmedi. Uzun zamandır Kocaeli`ye gelmeyen milletvekili Cevdet Selvi ise Ankara`daki programı nedeniyle Kocaeli örgütünün bayramlaşmasına katılmadı.
 

MECLİS ÜYELERİ GELMEDİ
Sürekli partiden kopuk olmakla suçlanan İl Genel ve belediye meclis üyelerinin de bayram programına katılmaması partililerin dikkatinden kaçmadı. İl Genel Meclisi`nden hiç kimsenin katılmadığı bayramlaşma programına İzmit Belediye Meclis Üyeleri`nden Orhan Karadağ, Gülümser Ayhan, Elif Bülbül ve Cengiz Çakar`ın bayramlaşmaya katıldığı görüldü. Öte yandan genel başkan yardımcısı olduktan sonra ilk kez İzmit`e gelen Hurşit Güneş, bayramlaşmadan çok yeni görevinin tebriklerini kabul etti.
 

STRESTEN UYUYAMIYORUM
Genel merkez binasından sorumlu olduğunu ve personel giderleriyle ilgili çalıştığını söyleyen Prof. Dr. Hurşit Güneş, günde 4 saat uyursa bayram yaptığını dile getirdi. Güneş, “Stresten uyuyamıyorum. Genel merkez binası benden sorumlu” ifadelerini kullandı. İzmit ilçe bayramlaşmasından sonra Ankara`da yapılacak CHP bayramlaşmasına katılmak için yeniden Ankara`ya dönen Güneş, hafta sonu genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Diyarbakır ve Urfa ziyaretlerine katılacağını da sözlerine ekledi.
 

SEÇİM RÜŞVETİ
Bayramlaşma programı öncesi yeni ‘Vergi Af Tasarısı` hakkında basın açıklaması yapan Güneş, seçime 6 ay kala AKP`nin seçim rüşveti verdiğini söyledi. 100 milyar dolar kamu alacağından söz edildiğini ve uygulamanın adaletsizliğe de yol açacağını dile getiren Güneş, “İnsanlar acaba vergilerini ekonomik kriz döneminde mi ödeyemedi? AKP buna bakmalı önce. Bu tamamen seçim yatırımıdır. Neden kriz döneminde yapmadılar, şimdi mi akıllarına geldi? Halka şirin gözükmek için seçim rüşveti veriyorlar” diye konuştu.
 

YETERSİZ OLDU
Vergi Af Tasarısı`nı tümüyle reddetmediklerini, ancak tümüyle yetersiz olduğunu da belirten Güneş asgari ücret üzerinden alınan vergilerin de kaldırılması gerektiğini savundu. Güneş konuşmasına şöyle devam etti; “Bu konuda güncelleme oranı koyulmalı. Zamanında ödeyene büyük indirim sağlanmalı. Aksi halde büyük bir adaletsizlik olacak. Büyük vergi mükelleflerini bayramda sevindiriyorlarsa işçi memur ve asgari ücretlerden kesilen vergileri de kaldırsınlar.”
 

ÇETİNAK`IN KİLOLARI
Geçtiğimiz hafta şeker dengesizliği nedeniyle KOÜ Tıp Fakültesi`nde 8 gün yatan il saymanı Fehmi Timur ile eski İzmit ilçe başkanı Necdet Çetinak`ın kiloları gözlerden kaçmadı. Şekeri birden fırladığı için diyete başlayan ve oldukça kilo verdiği gözlenen Fehmi Timur 55 kiloya düşerken, son günlerde kilo alan Necdet Çetinak 84 kiloya çıktığını söyledi. Şeker oranını dengelemek için hala iğne vurulan ve ilaçlar kullanan Fehmi Timur hem bayramlaşma tebriğini hem de geçmiş olsun dileklerini kabul etti.
 

TEĞET GEÇTİLER
Tebrikleri kabul etmek için toplantı odasında bulunan Hikmet Erenkaya`nın elini sıkan Yaşar Sönmez, Hurşit Güneş`i teğet geçerek eski partililerle bayramlaşmaya geçti. Basın mensuplarının ‘Aranızda sorun mu var?` sorusu üzerine Hurşit Güneş ile samimi bayramlaşan Sönmez, aralarında bir şey olmadığını kalabalıktan dikkat etmediğini söyledi. Aynı şekilde toplantı odasına giren Ferhan Şensoy ise bu kez Hikmet Erenkaya`yı teğet geçip Hurşit Güneş ile bayramlaştı.
 

ÖZCAN KULİS YAPTI
Ömer Hazer ile ilçe kongresinde başkanlık için yarışan, ancak kaybeden Engin Özcan da ilçe bayramlaşmasına katıldı. İl yönetimi ve Hurşit Güneş`in olduğu büyük toplantı odasına girmeyen Özcan, seçim dönemi birlikte çalıştığı kendisine yakın partililerde diğer odada oturmayı tercih etti. Özcan partililerle bol bol kulis yapmayı da ihmal etmedi. Parti binası kalabalık olduğu için ilçe binası önüne inen partililer burada günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Etkinlik sonunda tekrar söz alan Güneş, en güzel bayramı CHP`nin iktidar olmasıyla yaşayacaklarını söyledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ