KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
CHP’liler sandığa koştu
CHP’liler sandığa koştu
Siyaset
21 Kasım 2009 Cumartesi 17:58
  • 1958
  • 3

CHP’liler sandığa koştu

CHP’de 5 ilçede delege seçimleri vardı. Kimi ilçelerde seçimler sakin geçerken, kimileri kıyasıya bir yarışa sahne oldu

İlçe kongrelerine hazırlanan CHP`de delege seçimleri olanca hızıyla devam ediyor. Körfez, Başiskele, Karamürsel, Gölcük ve Gebze`de delege seçimleri vardı. Delege listelerinin bile hazırlanmadığı Başiskele`deki seçimler oldukça sakin bir ortamda geçerken, Körfez`de ilginç gelişmeler de yaşandı.
 

AKSU LİSTE ÇIKARDI
Körfez`deki delege seçimlerinde bazı mahallelerde çift liste çıktı, ilçe başkanlığından alınan Turgay Aksu da liste hazırladı. Körfez`deki delege seçimleri bugün de devam edecek. Hem genel merkez tarafından ilçe başkanlığına atanan Salih Şirin, hem ilçe başkanlığından alınan Turgay Aksu, hem de Bülent Yıldız aday gibi.
 

Körfez CHP`de üçü de aday
CHP`de delege seçimleri tüm hızıyla devam ediyor. Körfez ilçede başlayan delege seçimlerinde ilginç gelişmeler yaşandı. Bazı mahallelerde çift listenin yarıştığı seçimlerde, görevden alınan eski ilçe başkanı Turgay Aksu`nun da liste çıkardığı, hatta Kuzey Mahallesi`nde seçimi kazandığı iddia edildi. İlçe binasında yapılan delege seçimlerinde, Kuzey Mahallesi, Yavuz Sultan Mahallesi, Çamlıtepe Mahallesi, İlimtepe Mahallesi, Hacı Osman Mahallesi ve Kirazlıyalı`nın delege seçimleri tamamlandı.
 

ÜÇÜ DE ADAY OLACAK
Seçimlere bugün ise Esentepe Mahallesi, Yeniyalı Mahallesi, Barboros Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Fatih Mahallesi, Güney Mahallesi, Atalar Mahallesi ve Hereke ile devam edilecek. Son derece sakin geçen delege seçimi sürecinde, genel merkez tarafından göreve atanan ilçe başkanı Salih Şirin, aday olduğunu bir kez daha vurguladı. Turgay Aksu, seçim sonuçlarına göre hareket edeceğini ifade ederken, aday olması beklenen diğer isim Bülent Yıldız ise her türlü şartta aday olacağını ifade etti. n Tacettin ZINGIL

 

Şirin: Körfez`in geleceği için adayım

Mevcut ilçe başkanı Salih Şirin, Körfez`in geleceği için aday olduğunu söyledi. Şirin, “Delege seçimlerini Körfez`e yakışır bir şekilde sürdürüyoruz. Adaylık herkesin hakkı. Ben arkadaşlarıma saygı duyuyor onlara başarılar diliyorum. CHP`yi Körfez`de zirveye çıkarmak için adayım. Çıtayı kim daha yukarılara çıkaracaksa o başkan olmalı. İlçe başkanlığım sürecinde küskünleri partiye geri döndürmeye çalıştım” dedi.

 

Aksu: Şirin`e ‘aday olmam` sözü vermedim

Görevden alınan Turgay Aksu, yeniden adaylık için göz kırptı. Aksu, “Uzun yıllardır CHP Körfez İlçe Başkanlığı yaptım. Başarılı olduğuma inanıyorum. Ben Salih şirin`e ‘aday olmayacağım` diye bir söz vermedim. Aday olmak en doğal hakkım. Delege seçimlerinden çıkacak sonuca göre karar vereceğim. Beraber haraket ettiğim arkadaşlarım ve ekibim var. Onlarla devamlı istişare yapıyoruz” dedi.

 

Yıldız: Her şartta adayım

CHP Körfez İlçe Başkanlığı`na aday olan bir diğer isim Bülent Yıldız ise her türlü sonuçta aday olduğunu açıkladı. Yıldız, “Bana partili arkadaşlarımdan yoğun baskı ve istek olduğu için aday oldum. Süreç içersinde yaptığım temaslar beni aday olmam için net karar vermemi sağladı. Delege seçimlerin sonuçları ne olursa olsun adayım. Ben herkesin adayıyım” dedi.

 

 

KIRAN KIRANA YARIŞ

Körfez`de 6 mahallede yapılan delege seçimlerinin sonuçları gazetemizin baskıya girdiği saatlerde henüz tam olarak netleşmemişti ancak seçimler kıran kırana geçiyor. Turgay Aksu turuncu liste, Salih Şirin ise beyaz listeyle yarıştı.
Kuzey Mahallesi4nde iki liste yarıştı ve Turgay Aksu önde.
Yavuz Sultan Mahallesi4nde sadece Turgay Aksu`nun listesi vardı.
Çamlıtepe Mahallesi`nde Turgay Aksu`nun listesi önde.
İlimtepe Mahallesi`nde ortak liste çıkarıldı.
Hacı Osman Mahalles`nde Salih Şirin önde.
Kirazlıyalı Mahallesi`nde tek liste vardı; Salih Şirin.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ