KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
CHP’liler valiyi protesto edecek
CHP’liler valiyi protesto edecek
Siyaset
03 Eylül 2010 Cuma 08:26
  • 2070
  • 0

CHP’liler valiyi protesto edecek

İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyeleri kendilerine randevu vermeyen vali Ercan Topaca’nın meclis üyeleri için iftara katılmayarak valiyi protesto edecek

İl Genel Meclisi`nin ağustos ayı ikinci birleşimi dün gerçekleştirildi. Yoğun olmayan toplantı gündeminin en önemli maddesi Karamürsel`e bağlı Kızılderbent Göleti`nde, 3 bin metrekare alanın bir köy kooperatifine 15 yıllığına kiraya verilmesi ve bu alanda yıllık 80 ton balık yetiştirilebilecek ağ kafeslerinin yapılması görüşüldü. Konu hakkında CHP`li meclis üyesi Ahmet Uzun kiralama süresinin 15 yıl olmasına tepki gösterdi.
 

İFTARA KATILMIYORLAR
Uzun`a cevap veren AKP`li Muhammet Karaosmanoğlu ise meclisin asli görevlerinden birinin tarımı teşvik etmek olduğunu ve vatandaşın bürokrasiyle uğraşmaması için süreyi uzun tuttuklarını belirtti. Tartışmaların ardından proje oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantının ardından CHP`liler vali Ercan Topaca`nın bu akşam İl Genel Meclis Üyeleri`ne vereceği iftar yemeğine katılmayacaklarını söyledi.
 

HAFTA SONU MESAİSİ
Konuyla ilgili konuşan İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Ahmet Elmas, valinin kendilerine randevu vermemesinden dolayı bu kararı aldıklarını, bu nedenle de Antikkapı`da yapılacak iftar yemeğine katılmayarak vali Ercan Topaca`yı protesto edeceklerini belirtti. Öte yandan bu ay geç başladığı için İl Genel Meclisi`nin hafta sonu da toplantılarına devam edeceği öğrenildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ