KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Çiçeği burnunda başkan 10 Ekim anmasında halka karıştı
Çiçeği burnunda başkan 10 Ekim anmasında halka karıştı
Siyaset
Aktan Uslu
11 Ekim 2018 Perşembe 09:49
  • 2155
  • 0

Çiçeği burnunda başkan 10 Ekim anmasında halka karıştı

CHP Gebze Kadın Kolları’nın yeni başkanı Yaşa Erdoğan ilk 10 Ekim anmasında boy gösterdi. Bir süre en ön sıradaydı sonra kendi isteğiyle halkın arasına karıştı

CHP Gebze İlçe Örgütü Kadın Kolları’nda Yaşa Erdoğan dönemi resmen başladı..

Bu süreçte yaptığım haberlerden birinde, CHP İl Başkanı Songül Kaya’dan aldığım kısa demeçle, isminin onay için genel merkeze gönderildiğini yazmıştım.

İsmi lazım değil, biri uyardı.

CHP Kadın Kolları Genel Merkezi sadece il başkanlarını onar. İlçe başkanının atama yetkisi, il başkanındadır. İlçeler atama yaptı mı, genel merkezi sadece bilgilendirir. Onay aramaz” dedi. Ya da ben öyle anladım. Neyse teferruattır. Zaman içinde CHP tüzüğüne dair daha fazla bilgim olacaktır. Gerekirse düzeltme yaparım.

Öte yandan bir şeyi belirtmeliyim. Ben Sayın Songül Kaya’dan sözünü ettiğim bilgiyi düğün ortamında, gürültülü ortamda aldım. Yanlış anlamış olabilirim. “Genel merkeze bilgiyi gönderdik” demiş olabilir. Ben, “onaya gönderdik” diye anlamış olabilirim. Ama bu yorum haberin ana konusu bu değil.

**

CHP Gebze Kadın Kolları Başkanı Yaşa Erdoğan’ın başkan olarak icraatı çok anlamlı bir günde, sokakta oldu.

10 Ekim 2015’te, IŞİD’in zanlısı olduğu Ankara katliamında hayatını kaybedenlerin anmasında yer aldı. Dün akşamki anma, bir süre sonra Kocaeli Zirve’de de haber olarak yer alacak.

İlk başta en öndeydi ve yeri doğruydu. Katliamda katledilenlerden Ali Deniz Uzatmaz’ın poster resmiyle; ÇYDD Gebze Şube Başkanı Nurcan Çınar (soldan ikinci), ADD Gebze Şube Başkanı Sezer Nilgün Aydın (sol baştaki) ve simaen bildiğim ama ismini şimdi çıkartamadığım (soldan ikinci) partili bir arkadaşıyla yan yana durdu.

Ancak bir süre sonra tam halkın içinde yer almayı istemiş olsa gerek..

Kocaelispor maçını izlemek için protokol tribününü değil halkın, taraftarın arasında yer almayı tercih eden Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’ten de ilham almış olabilir..

Üç dördüncü sıraya kadar gitti.

Bu haber yorumun ikinci fotosunda, açıklamanın ardından 10 dakikalık oturmanın yer aldığı fotoğrafa dikkatlice bakın.

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz’ın arkasındakinin arkasında olan kişi.

Kesin eminim ki, eylemi halkla iç içe gerçekleştirmek için biraz arka sıralara gitti.

Başka ne sebebi olabilir ki..

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ