KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Çıkarım varsa hesap sorsunlar
Çıkarım varsa hesap sorsunlar
Siyaset
13 Aralık 2011 Salı 08:41
  • 5002
  • 42

Çıkarım varsa hesap sorsunlar

Bazı meclis üyelerinin, kendisi hakkında genel merkeze manifesto göndermesine cevap veren Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, ‘hodri meydan’ diyerek manipülasyon yapıldığını söyledi

İlçe başkanı Mehmet Eryürek`in adaylıktan çekilmemesiyle kongresi bilinmeyen bir tarihe ertelenen AKP Derince`de, şimdide ‘manifesto` krizi yaşanıyor. AKP`li meclis üyeleri Hüseyin Çepil ve Halit Aydın`ın hazırlayıp genel merkeze gönderdiği iddia edilen manifostoda ilçe başkanı Mehmet Eryürek`i destekleyen meclis üyeleri, belediye başkanı Aziz Alemdar`ı ‘şikayet` etmişti. Meclis üyelerinin hiyararşik yapıyı hiçe sayarak art niyetli davrandıklarını ifade eden Alemdar, “Hodri meydan. Bireysel maddi ilişkim varsa ortaya koysunlar” dedi
 

DİSİPLİNE VERİLİR
Alemdar, “Teşkilat açısından hiyerarşik yapıya uygun değil. Bir sorun varsa il başkanı Mahmut Civelek`e söylemeleri gerekir. İl başkanı da beni değişik şekillerde sorgular. Varsa bir yanlışım işlem başlatır. Bundan sonra parti disiplininin çalışacağını, bu arkadaşlarımızın disiplin kuruluna verileceğini düşünüyorum. Ben de, olayın içinde bulunan meclis üyeleri de savunma veririz” diye konuştu. Öte yandan manifestoya 5 meclis üyesinin imza attığı iddia ediliyor.
 

MANİPÜLASYON YAPILIYOR
Üç kişinin içinde bulunduğu bu olayın başında meclis üyelerinin kendisini zor durumda bırakmak için meclis toplantılarına da katılmadığını belirten Aziz Alemdar, “Hesap veremeyeceğim hiç bir şey yok. Üzüldüğüm şey bunu onların da biliyor olması. Yalnızca ilçe kongresine kısa zaman kala manipülasyon yapılıyor. İki kişi imza atmış, biri atmamış, diğerlerinin haberi bile yokmuş” şeklinde konuştu.
 

GEREĞİNİ YAPSINLAR
Konuya el atan il başkanı Mahmut Civelek, önceki akşam meclis üyeleriyle toplantı yapmış ve ‘manifesto` hakkında açıklama almıştı. Civelek`in kendisini de aradığını belirten Alemdar, “Ortada somut bir şey yok. Civelek`e de gerekli açıklamayı yaptım. Harç, imar izni, yol yapımı gibi işlerle hiç bir bireysel çıkarım olmadı. Meclis üyelerine diyorum ki, bir tane maddi ilişkim varsa gereğini yapsınlar. Hodri meydan” ifadesini kullandı. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ