KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Cindoruk giderse aday olabilirim
Cindoruk giderse aday olabilirim
Siyaset
18 Aralık 2010 Cumartesi 17:54
  • 2030
  • 18

Cindoruk giderse aday olabilirim

Sefer Ekşi, genel başkan Hüsamettin Cindoruk ve genel merkez yönetiminin değişmesi halinde milletvekili adayı olabileceğini söyledi

Geçen hafta yapılan Demokrat Parti İl kongresinde mevcut başkan ve başkan adayı Kadir Ayhan`a destek verdiği, il yönetimine istediği isimleri aldığı iddiasıyla parti içinde özellikle eski DP kökenliler tarafından hedef haline gelen GİK üyesi Sefer Ekşi, ilk kez konuştu. Ekşi, “Beni eleştirenler önce dönüp kendilerine baksın” dedi. Milletvekili adaylığını düşünüp düşünmediğini sorduğumuz Ekşi, “Genel başkan Hüsamettin Cindoruk ve yönetimi değişirse, aday olabilirim” yanıtını verdi.
 

BELLİ BİR AĞIRLIĞIM VAR
İl kongresine müdahale ettiği, seçimi kazanan başkan Kadir Ayhan`ın yönetim kurulu listesini kendisinin yaptığı ve partiye tamamen eski Anavatan kökenlileri yerleştirdiği iddialarına yanıt veren Sefer Ekşi, şunları kaydetti: “12 ilçe arasında sadece Kartepe ilçe başkanı Ayhan Öztürk eski Anavatan partilidir. Diğer 11 ilçe başkanı eski DP kökenlidir. Ben partinin GİK üyesiyim. Böyle bir düşüncem olsaydı hepsini değiştirirdim. Merkez sağda ve bu kentte belli bir ağırlığım var.
 

KENDİMİ KÜÇÜK DÜŞÜRMEM
Sevenim ve bana saygı gösteren çoktur. Kongrelere müdahale edecek kadar da kendimi asla küçük düşürmem. Ben geçen dönem genel merkez kongresine katılmadan bile GİK üyesi seçildim. Beni eleştirenler, benim buradaki ağırlığıma ve istenilen adam olduğuma iyi baksın ve görsün. Kongre sonrasında beni eleştirenler arasına İbrahim Artvinli de katılmış ve bana ‘mızıkçı` demiş. Artvinli ile bugün aynı partiye üyeyiz ama kendisiyle hiç oturup çay içmedik.
 

ARTVİNLİ`Yİ ÇOK TANIMAM
Artvinli`yi çok fazla da tanımım. Kişisel bir sorunum da yok. Artvinli ile bir araya gelmemiz için araya giren çok partili var. Ben reddediyorum. Bana ‘mızıkçı` demişse çok ayıp etmiştir. 
Öte yandan Serdar Kaman, il başkan adayı olmak için yanıma geldi. Kendisine destek vermemi istedi. Ben de sadece başarılar diledim. Kongre öncesi Körfez, Karamürsel ve Başiskele ilçe başkanları ve yönetimleri, Kaman`a destek vermeyeceğini açıklamışlardı. Kaman`ın seçimi kaybetmesi sürpriz değil.
 

DESTEK VERMEYİN DEMEDİM
Hiçbir ilçe başkanına baskı yapıp Kaman`a destek vermeyin demedim, böyle bir şeye tenezzül etmem.” İl kongresi sonrası Kandıra ilçe başkanı Ender Altınay ve yönetim kurulu üyelerinin tamamen istifa etmesinin çok normal bir davranış olduğunu belirten Ekşi, “İlçe yönetimi etik davranmıştır. Çünkü kongrede seçimi kaybeden adayın yanında oldular. Hatta Kandıralı iki isim de Serdar Kaman`ın yönetim listesinde yer almıştı. Doğru bir karar almışlar saygı duymak gerekir” dedi.
 

PARTİ İÇİNDE GÖREV ALMAM
Daha önce de defalarca genel başkan Hüsamettin Cindoruk`u eleştiren Sefer Ekşi, bu eleştirisini yineledi. Ekşi, 15-16 Ocak`ta yapılacak büyük kurultayda Cindoruk`un yeniden genel başkan adayı olması halinde parti içinde asla görev almayacağını tekrarladı. Ekşi, “Genel merkez yönetimi değişirse yeniden GİK adayı olabilirim ama Cindoruk`la devam kararı çıkarsa asla parti içinde görev almam. Partimizde sıkıntı var, çıkış arıyoruz ama genel merkez önümüzü tıkıyor” şeklinde konuştu.
 

CİNDORUK VARSA, YOKUM
2011 yılında yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı olup olmayacağı yönündeki soruyu yanıtlayan Ekşi, siyasi geleceğiyle ilgili kararının mevcut genel merkez yönetiminin değişimiyle şekilleneceğini söyledi. Ekşi, “Benim siyasete devam kararı almam tamamen mevcut genel başkan ve yönetiminin değişimine bağlıdır. Bu genel başkan ve yönetimi iş başında durduğu sürece asla hiçbir yere aday olmam. Cindoruk ve ekibi giderse milletvekilliğini düşünürüm” ifadelerini kullandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ