KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Civelek CHP’ye fena yüklendi
Civelek CHP’ye fena yüklendi
Siyaset
24 Aralık 2012 Pazartesi 16:56
  • 2140
  • 20

Civelek CHP’ye fena yüklendi

Kapanan yaklaşık 700 beldenin belediye başkanlarının Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde ağırlanacağını bildiren başkan Civelek, yaptığı açıklamalarda CHP’ye yüklendi

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek gazetecilerle yaptığı basın toplantısında 12-13 Ocak tarihlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen bir program kapsamında 'Büyükşehir yasası'yla kapanan belde belediye başkanlarının ilimizde ağırlanacağını ifade etti. Söz konusu toplantıya ortalama 700 civarında bir katılım olması beklendiğine değinen başkan Civelek, CHP`yle ilgili yaptığı açıklamalarda da partilileri eleştirdi.

 
CHP İZMİT, KOCAELİ'Yİ GEÇTİ
Makamında yaptığı basın toplantısında açıklamalarda bulunan il başkanı Mahmut Civelek şunları kaydetti: CHP İzmit İlçe Örgütü'nün düzenlediği kahvaltılı mahalle temsilcileri toplantısına göndermelerde bulundu. Civelek, “İzmit üzerine çok büyük bir yoğunlaşmaları var. CHP'de İzmit ilçe teşkilatı, il teşkilatını geçmiş durumda. 
 
KİMSEYE VERMEYE NİYETİMİZ YOK
Toplantılar yapıyorlar ve İzmit'i kazanmaktan bahsediyorlar. Ne İzmit'i ne de diğer ilçelerimizi kimseye verme niyetimiz yok. Son 10 yıldır Kocaeli'de hiçbir şey yapılmadı diyorlar. İnsan bu kadar mı kör olur, bu kadar mı halkı dinlemez! Biraz etrafa bakmak lazım. Biz yeniden iktidara gelerek, kalan hizmetlerimize devam edeceğiz. Millete hizmet etme gayesiyle kalan hizmetleri tamamlayacağız.”
 
ORAN'A TEPKİ GÖSTERDİ
CHP İzmit İlçe Teşkilatı`nın toplantısında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın “Ordu kendini koruyamıyor, artık koruyacak olan biziz” sözlerine de tepki gösteren Civelek, “Herkesin şunu bilmesi lazım. Bizler cumhuriyetin gerçek sahipleriyiz. Onlarla işbirliği yapmaya alışmışlar. CHP her zaman ordudan medet umar haldeydi. Ordunun görevi halkını korumaktır. Ordu peygamber ocağıdır. BDP`den hiç bahsetmeye gerek yok biz onlarla ayrı dünyalarda yaşıyoruz. Şiddetin meşrulaştırma yolunda çalışmalarına devam etmektedirler" açıklamalarında bulundu.
 
TÜRKİYE'Yİ KÜÇÜK DÜŞÜRÜYOR
CHP`ye yüklenerek konuşmasına devam eden Civelek, “CHP barış diyor, ama illegal örgütler parti binalarından bayrak sallıyor. Olumlu siyaset diyorlar, Türkiye'yi Avrupa'ya ispiyonluyorlar ve Türkiye'yi küçük düşürmekle uğraşıyorlar. ODTÜ'lü gençleri körükleyerek üzerlerine gitmeye çalışıyorlar” dedi. 
 
KUVVETLER AYRILIĞI BUDUR
Gündemde yer alan kuvvetler ayrılığı konusunda da dert yanan başkan Civelek, “Bu konuda bilen bilmeyen konuşuyor. Kocaeli'den örnek vermek gerekirse; Burada yapacağımız bölge hastanesi için ihale açıldı. Ön yeterliliğe göre başvuran 11 firmadan 9'u ihaleye girmeye hak kazandı. Ancak Danıştay herzamanki gibi kararı askıya aldı. İşte kuvvetler ayrılığı budur" şeklinde konuştu.
 
İZİN VERİRKEN İÇİMİZ YANDI
Saadet Partisi yöneticilerinin Maşukiye'de taş ocağıyla ilgili yaptığı eyleme de değinen Mahmut Civelek, “Ellerine taş alıp fotoğraf çektirerek siyaset üretmeye çalışıyorlar. Şehrimizin hızlı trene hızlı bir şekilde ihtiyacı var. Yeşilin tahrip edilmesine içimiz yanarak izin veriyoruz. Başka bir yer bulunmadığı takdirde yapacak bir şey yok. Bunun üzerinden AKP`yi yeşil düşmanı gibi göstermek doğru değil. Bunun üzerinden siyaset yapmak doğru değil” diye konuştu.
 
BÜYÜKŞEHİR YASASI TOPLANTISI
Büyükşehir Belediyesi`nin ev sahipliğinde 12-13 Ocak tarihlerinde 'Büyükşehir Yasası'nın anlatılacağı bir toplantı yapılacağını da açıklayan Başkan Civelek, “Büyükşehir Yasası geçtikten sonra gerçekleşecek olan toplantıda Büyükşehir olduktan sonra kapanacak olan beldelerin belediye başkanları ve tecrübeli illerin temsilcileriyle bir araya geleceğiz. Burada Büyükşehir olmanın ne kadar güzel olduğunu anlatacağız. Program genel başkan yardımcımız Menderes Türel ve onun buradaki yardımcıları tarafından düzenlenecek" dedi. 
 
SAFFET SANCAKLI SORUN DEĞİL
Ayrıca son dönemlerde belediye başkanlarının adaylıklarıyla ilgili açıklamalarda bulunmalarını da değerlendiren Civelek, “Mevcut belediye başkanlarının yeniden aday olmak istemesi çok doğal” şeklinde konuştu. MHP'den başkan adayı olacağı iddia edilen Saffet Sancaklı'nın kendileri için sorun yaratmadığını belirten Civelek, “Bizi hiç kimse rahatsız etmez. Biz Recep Tayyip Erdoğan`ın partisiyiz. Çok rahatız hiçbir problemimiz yok bizim tek derdimiz oyumuzu daha fazla arttırmaktır” açıkmalarında bulundu. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ