KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Civelek, il başkanlarını ağırlayacak
Civelek, il başkanlarını ağırlayacak
Siyaset
30 Aralık 2011 Cuma 08:46
  • 1292
  • 0

Civelek, il başkanlarını ağırlayacak

Siyaset dediğiniz şey insani duygulardan uzak değildir. Yeri gelir birbirinizi yersiniz ama yeri gelir aynı ortamda sohbet etmeyi de bilmelisiniz.

Tıpkı Başbakan Erdoğan ile muhalefet partileri CHP‘nin lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP lideri Devlet Bahçeli arasındaki ilişki gibi.
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek de ilimizde yumuşak bir siyasi havanın oluşması için muhalefet partilerinin il başkanlarıyla iyi ilişkiler kurma noktasında çaba sarf eden bir isim. Tabi iktidar olmanın verdiği özgüven Civelek`e büyük sorumluluklar da yüklemiyor değil.
Hatırlayacağınız gibi12 Haziran genel seçimlerinin hemen akabinde CHP, MHP, SP ve HAS Parti il başkanlarını kahvaltıda buluşan Civelek, daha sonra Ramazan ayında il başkanlarını ikinci kez ağırlamış ve onlarla iftar yapmıştı.
Civelek, önümüzdeki günlerde bir kez daha il başkanlarını ağırlamayı düşünüyormuş. Hem siyaseten gelinen süreci değerlendireceklermiş, hem de bir hasret gidereceklermiş.
Aslında bu buluşmalarda bir daha ki birlikteliğin ev sahipliğini muhalefet partilerinden birisi yapacaktı ama öyle olmadı.
Civelek, konuklarını henüz davet etmemiş ama bir kaç gün içinde bir organizasyon yaparak il başkanlarıyla ya sabah kahvaltısında ya da bir akşam yemeğinde bir araya gelecekmiş. Buluşmanın detayları birkaç gün içinde belli olacak.
Bakarsınız, 12 ilçe kongresinin 9`unu tamamlayan, hem de hepsini tek listeyle yapmayı başaran AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, kongre sürecine giren CHP, MHP, SP ve HAS Parti il başkanlarına tek listeli kongre yapmanın tüyolarını da verir, ne dersiniz...
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ