KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Civelek Soylu’yu ağırladı
Civelek Soylu’yu ağırladı
Siyaset
11 Kasım 2012 Pazar 16:47
  • 2424
  • 10

Civelek Soylu’yu ağırladı

Geçmişte DP eski Genel Başkanı unvanıyla kentimizi ziyaret eden Süleyman Soylu ilk kez AKP Genel Başkan Yardımcısı unvanıyla ilimize geldi

AKP`nin geçtiğimiz günlerde yapılan büyük kongresinde yeni merkez karar yürütme kurulunda da kendine yer bulan Süleyman Soylu, AKP Genel Başkan Yardımcısı unvanıyla ilk kez ilimize gelerek il başkanlığını ziyaret etti. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve il yönetimi tarafından kapıda çiçeklerle karşılanan Soylu, başkanlık-parlamenterlik konusunda açıklamalar yaptı. 


MAHREMİNE ALDI

İl başkanlığında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Soylu`ya il başkanı Civelek, Kur`an-ı Kerim hediye etti. AKP`nin kendisini kısa sürede mahremine aldığını belirten genel başkan yardımcısı Süleyman Soylu, "Kocaeli'ye gelince evimize geldik. AKP, Türkiye'nin badanası, boyası, kapısının eşiği, odasının kokusu, insanının ruhu, perdeleri ve içindeki mobilyası, mutfağı ve o mutfakta pişenleri, tamamen ruhuyla millete yakınlığıyla her şeyi" dedi. 


YÜZDE 50 YETMİYOR

AKP`de 2 ay 5 gündür görev aldığını vurgulayan Soylu, siyaset adına kurumsallaşmış bir yapının içinde olduğunu belirterek şunları söyledi: “AKP Türkiye'nin geleceğine yürüyen bir parti. Beni hemen MKYK toplantılarına alarak, bir nevi mahremlerine almış oldular. AKP hem kendi içerisinde siyasetini güçlendirmeye çalışıyor, hem de bütün milleti bu büyük çatı altına çağırıyor. AKP'ye artık yüzde 50 oy yetmiyor." 


TAHRİBATA UĞRADI

Türkiye'nin çok tahrip edildiğini belirten Soylu, AKP`nin geçmişte yapılan tahribatı düzeltmeye çalıştığını şu sözlerle ifade etti: "AKP 10 yıldır çok önemli bir süreçle karşı karşıya. Ötekileştirmelerden krizlere kadar çok sayıda tahribat var. AKP bir yandan tamir ediyor, diğer yandan gelecek vizyonunu inşa ediyor. Bunu yapmak mevcut sistemle ne kadar mümkün? Türkiye'yi gelişmiş ülkelerle rekabet ettirmeye çalışacak olan AKP'dir. Parlamenter sistem bürokratik mengenenin içerisinde." 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ