KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Civelek: CHP limonu ancak salataya sıkar
Civelek: CHP limonu ancak salataya sıkar
Siyaset
26 Kasım 2012 Pazartesi 16:26
  • 2652
  • 11

Civelek: CHP limonu ancak salataya sıkar

Geçtiğimiz günlerde Yıldırım’ın ‘AKP’yi limon gibi sıkacağız’ söylemine Civelek’ten yanıt gecikmedi

Kocaeli`de siyasetin gündemini son günlerde iki konu meşgul ediyor. Biri mükerrer üyeler, diğeri ise CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım`ın ‘AKP`yi limon gibi sıkacağız` söylemi. Mükerrer üyelerle ilgili açıklamayı yapmak için Yargıtay`dan gerekli belgelerin gelmesini bekleyen AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP`yi adeta yerden yere vurdu. Suskunluğunu il binasında düzenlediği toplantısıyla bozan Civelek, CHP`nin iddialarına cevap vermekte gecikmedi. 


TEYİT ALACAĞIZ
Konuşmasına, CHP`lilerin mükerrer üyelerle ilgili yaptığı açıklamalara cevap vererek başlayan Mahmut Civelek, kendilerine Yargıtay tarafından bin 336 üyenin mükerrer olduğunun bilgisinin geldiğini belitti. Civelek, “Bu tür yanlışlıklar olabilir, büyütmemek lazım. Bundan sonra üye olan herkesi tek tek arayarak teyit alacağız” diyerek daha dikkatli hareket edeceklerini söyledi. Teşkilatlarına güvendiklerini ifade eden Civelek, CHP`nin kendi üye sayılarının binde biri olmayan mükerrer üyeler için boşuna yaygara koparttığını belirtti. 


YANLIŞLIK OLABİLİR
CHP`nin AKP`de kayıtlı olduğunu iddia ettiği üyeleri konusunda Civelek, “Biz CHP gibi üyemiz hangi partiye gitmiş diye bakmadık, saldırmadık. Yanlışlık olduğu iddia edilen listeler üzerinde çalışıyoruz. CHP`nin söylediği gibi 2 bin 300 civarında mükerrer üye yok. Diyelim ki onların dediği gibi olsun, bugün itibariyle 223 bin 188 üyemiz var. Onların söylediği rakam bizim toplam üye rakamımızın sadece yüzde 1`i yapar. CHP`nin aldığı oylardan daha fazla üyeye sahibiyiz. Artık bizim üye hedefimiz yüzde 25`e çıktı. 50 bin üye daha yapmamız lazım” dedi. 


HATA DÜZELTİLİR
Üyelik konusunda hata yapılmışsa gerekeni yapacaklarını ifade eden Civelek şunları söyledi: “Eğer rızası olmadan üye yapılmışsa tek tek giderek o kişilerin gönülleri alınıp gerekli işlemler yapılır. Silinenleri biz tekrar gidip üye yapıyoruz. CHP gibi ortalığa düşmüyoruz. CHP`nin bir şeyler varmış gibi siyaset yapmasını anlamıyorum. Bundan sonra çok daha titiz çalışacağız. Tek tek üyeleri arayacağız. Sahte üyeye ihtiyacımız yok. Öyle bir üye yapılmışsa o hatadır ve hata düzeltilir. Teşkilatlarımıza bu konuda sahip çıkıyoruz.” 


KÖSTEBEK YOK
Yaptıkları faaliyetlerden söz eden Civelek, CHP`nin köstebek iddiasına da yanıt verdi. Civelek, AKP`de bir köstebeğin olduğu söyleminin iftira olduğunu belirterek, “Parti içinde muhalefet olan birkaç kişi olabilir. Ama bunu ‘Bir partide köstebek var. Bize CD ortamında bilgi aktarıyor` şeklide ifade etmek yanlıştır. Eğer varsa bile bunu il başkanı saklamalıdır. Bizim köstebeklik durumumuz yok. Hiçbir şeyimizi gizli saklı, kapıların arkasında yapmıyoruz. Böyle bir durum söz konusu ise o kişi kendi uydurduğu yanlış bilgileri aktarmıştır” diyerek iddiaları yalanladı.


SALATAYA SIKSINLAR
Selman Yıldırım`ın ‘AKP`yi limon gibi sıkacağız` söylemine Civelek, geçmişten yola çıkarak cevap verdi: “CHP`nin bir limon merakı başlamış. Erdal İnönü`nün eline zamanında bir limon vermişler ve erken seçim olmasın demişlerdi. Bu bir CHP klasiğidir. Bugüne baktığımızda İnönü`nün elindeki o limon CHP`nin ağzını sulandırıyor olabilir. Onlar limonla mutlu olmak istiyorlarsa salatalarına sıkmaya devam edebilirler. CHP zihniyeti 1989 rüyasını görmeye devam ede dursun, biz hayalini kurduğumuz 2023`ün temellerini atmaya devam ediyoruz.” 


SANDIĞA GÖMERLER
Büyükşehir yasasının meclisten geçmesine de değinen başkan Civelek, “Diğer partililerin bakışları biraz daha değişti. Zaten biz Büyükşehir olmuştuk. Bizdeki değişiklik köylerimizin mahalle olması olacak. Eğer CHP şimdi köye gitmeye kalkıyorsa seçimlerde onların biletini keserler, sandığın dibine de gömerler. CHP`li arkadaşlar köy köy dolaşacaklarmış. İyi olur bir köy havası alırlar. Biz zaten Büyükşehir Başkanımızla köylere çok önceden gitmiştik. CHP`liler de bizim yapmış olduğumuz işleri görürler” diyerek eleştirdi.


TAŞ OCAĞINA DESTEK

Hızlı tren yapımında kullanılacak mıcır ve taşlar için Maşukiye`de açılmak istenen taş ocağı hakkında görüşlerini dile getiren Civelek, “Ağaçlandırma konusunda kimse Büyükşehir Belediyesi üzerine bir söz söyleyemez. Bizim bir taş ocağına ihtiyacımız var. Hızlı tren hattının bir an önce tamamlanması lazım. Zorunluluktan dolayı hızlı tren kapsamında kullanılmak üzere taş ocağı yapılmalı. Ama hemen sonrasında yine tahrip edilen yer yeşillendirilmelidir” şeklinde konuştu. Civelek, bu söylemiyle taş ocağına kesinlikle karşı çıkan milletvekili Sibel Gönül ile ters düştüğünü gösterdi.


DANIŞMADA KATILACAKLAR

Son olarak uzun süredir merakla beklenen fesh edilen HAS Parti`lerin AKP saflarına katılımına değinen Civelek, il danışma toplantısında katılımın gerçekleştirileceğine değindi. Civelek, 30 Kasım`da yapılacak olan il danışma toplantısında Has Parti`liler ile birleşmeye gideceklerini açıkladı. Civelek, “HAS Parti ile gerekli görüşmelerimizi yaptık. Ayın 30`unda il danışma meclisinde bizle siyaset yapmak isteyen kim varsa aramıza katılmalarını sağlayacağız” dedi.           

 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ