KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Katil kaynana çıktı
Katil kaynana çıktı
Polis-Adliye
14 Temmuz 2010 Çarşamba 10:07
  • 7789
  • 3

Katil kaynana çıktı

Şekerpınar bölgesinde boğazı kesilmiş bir şekilde cesedi bulunan Mustafa Piliç'i kayınvalidesinin merdaneyle bayıltıp sonra öldürdüğü öğrenildi

Çayırova`ya bağlı Şekerpınar bölgesi boğazı kesilerek bulunan Mustafa Piliç`in (42) katil zanlıları yakalandı. Emniyet mensuplarının yaptığı yoğun soruşturma neticesinde Piliç`i kayınvalidesinin öldürdüğü ayrıca maktulün eşi dahil 7 kişinin de cinayette parmağı olduğu öğrenildi. Piliç'in eşi G.P'nin bir süre önce annesi V.T.'nin evine giderek orada kalmaya başladığını tespit eden cinayet masası ekipleri, ifadelerine başvurulan G.P. ve V.T.`nin cinayeti işlediklerini itiraf ettikleri iddia edildi.
 

BAYILTIP ÖLDÜRDÜ
Edinilen bilgilere göre olay şöyle gelişti; V.T'nin kızı G.P'nin eşi Mustafa Piliç ile anlaşamadığı gerekçesiyle 4 ve 8 yaşlarındaki iki çocuğunu da alarak 8 Temmuz`da Pendik'te annesinin yaşadığı eve geldi. Önceki gün de Mustafa Piliç'in evine gelerek torunlarını almak istediği, bu nedenle aralarında eşi ve kayınvalidesiyle tartışma çıktı. Bu arada V.T'nin tartışma sırasında Mustafa Piliç`in kafasına merdaneyle vurarak bayılttığı iddia edildi. Kayınvalide V.T`nin daha sonra aile fertlerinin bazılarıyla Mustafa Piliç`i
banyoya götürdü.
 

AİLECEK KATLETTİLER
Damadının boğazını ekmek bıçağıyla kesen V.T. daha sonra oğlu R.T. ile Mustafa Piliç`in cesedini Şekerpınar'a getirerek yol kenarına attıkları öğrenildi. Olayla ilgili olarak Mustafa Piliç`in eşi G.P. kayınbabası A.T., kayınvalidesi V.T., kayınbiraderleri F.S.T. ve R.T., baldızları Z.B., S.N. ile damadın arkadaşı M.A.T. gözaltına alındı. Emniyetteki bulunan 8 zanlının sorgularının devam ettiği öğrenildi. Bu arada, cinayetin işlendiği öne sürülen Pendik'teki evde, olay yeri inceleme ekiplerince yapılan kontrollerde, kan izlerinin bulunduğu kaydedildi.
 

EK SÜRE İSTENDİ
Gözaltına alınan aile fertleri Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü`ne getirildi. Zanlılar için ek süre alındığı da öğrenildi. Sanıkların yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. Bilindiği üzere Karayolları`nda işçi olarak çalışan Cahit Şengül, Orhan Mersinli Viyadükü`nün yanında başına çöp poşeti geçirilmiş bir erkek cesedi olduğunu fark etmiş, Şengül'ün ihbarı üzerine olay yerine giden emniyet güçleri gelmişti. Yapılan araştırmada boğazı kesilmiş olan 42 yaşındaki Mustafa Piliç'in cesediyle karşılaşılmış, olay yerine gelen muhtar Cafer Göksu ve maktulün kardeşi İsmail Piliç tarafından ceset teşhis edilmişti.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
taşıma su
Yazan: kamil

yalovadan sakaryadan düzceden boludan istanbuldan adam taşıyıp miting yapıyorlar.Sonrada alan doldu diyorlar.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ