KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
“Daha büyük olaylar ile CHP tekrar gündeme gelecektir”
“Daha büyük olaylar ile CHP tekrar gündeme gelecektir”
Siyaset
07 Haziran 2019 Cuma 21:18
  • 1714
  • 0

“Daha büyük olaylar ile CHP tekrar gündeme gelecektir”

CHP’li ve İYİ Partili gençler arasında yaşanan kavganın ardından CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. 

CHP İzmit Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut, yanında iki kişi birlikte İYİ Partili baba oğula saldırmıştı. Olay henüz sıcaklığını korurken Evrim Şahin isimli bir okuyucumuz parti içerisinde yaşanan bir olayı mail olarak gazetemize ulaştırdı.

İşte o yazı:

“CHP Kocaeli İl Başkanlığında yapılan hukuksuzluğu sizlerle paylaşarak vicdanımı rahatlatmak istiyorum. CHP İl binasını sık sık ziyarete gidip partimin yanında olarak nasıl katkı koyabilirim hesabı yapan bir anneyim. Ancak İl binasında Emre Andız ve arkadaşları tarafından yapılanlar yenilir yutulur cinsten değil. İl binasında sık sık Emre Andız ve arkadaşlarının çalışanlara yaptıkları saygısızlıklar parti içinde bilinmekte. Bunun yanı sıra Mehdi Kaan Günan ve Engin Akbulut’un aylardan beri yaptıkları da son günlerde Kocaeli gündeminde herkes tarafından okunmakta. Benim vicdanımı rahatsız eden durum ise Emre Andız ve arkadaşlarının saldırgan tavırlarının saklanması ve ekipsel çıkarlar uğruna sümen altı yapılmasıdır. Öyle ki CHP’nin en yetkili organı Parti Meclisi’nin Üyesi Haydar Akar bile il binasında yapılanları örtbas etme adına basının karşısına çıkacak kadar ucuz hesaplara girmiştir.

Şans eseri rast geldiğim ve takibini bırakmadığım bir konuyu sizinle paylaşmak istiyor ve takdiri değerli siz basın emekçilerine bırakıyorum.

Parti içinde en çok garibanlığı ve CHP’ye olan tutkusu ile tanınan, partinin her türlü faaliyetinde özveri ile çalışan, hiç çıkar beklemeden sırf partisi için bayrağı ile eylemlere katılan Mustafa Işık’a yapılan saygısızlık. 31 Mart seçimleri öncesi yapılan Feridun Düzağaç konserinde Emre Andız ve arkadaşları Mustafa Işık’ın üzerine yürümüş küfürler savurmuş ve hatta dövmeye kalkmış. Türlü hakaretler ve küfürlere maruz kalan Mustafa Işık, durumu dilinin döndüğünce anlatan şahitli bir dilekçe ile il başkanlığına verdi. Şan eseri elime geçen dilekçeyi takip ettiğimde, il başkanı Cengiz Sarıbay ve Harun Yıldızlı’nın Emre Andız’ı daha doğrusu eşkıyalığı savunur bir tavır takındıklarını ve durumu görmezden gelerek kapatmaya çalıştıklarını gördüm. Bir anne olarak her şeyden önce empati yaptım ve il başkanlığının bu tavrını anlamakta zorlandım. Konuyu parti emekçisi Mustafa’ya sorduğumda ise dilekçeyi vermesinin üstünden 1 ayı aşkın süre geçmesine rağmen dönüş yapılmadığını ve hiçbir işlem yapılmadığını öğrendim. Dilekçenin orijinal fotoğrafını da sizlere yolluyorum.

Parti emekçisi bir anne olarak çocuklarımızın gençlik kollarının yanında tehlikede olduğunu düşünüyorum. CHP Kocaeli yetkililerinin ve değer CHP’lilerin de aynı durum başlarına gelse idi ne düşüneceklerini merak ediyorum. Derhal önlem alınmaz ise daha büyük olaylar ile CHP tekrar gündeme gelecektir. Saygılarımla…”

 

DİĞER HABERLER

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ