KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Darıca AKP’de sürpriz aday çıktı
Darıca AKP’de sürpriz aday çıktı
Siyaset
17 Aralık 2011 Cumartesi 13:31
  • 3382
  • 0

Darıca AKP’de sürpriz aday çıktı

AKP Darıca İlçe Kongresi’nde sürpriz bir aday çıktı. Eski ilçe yöneticisi Sadık Öztürk liste hazırladı. Ancak, uzun süren ikna neticesinde Öztürk çekildi ve mevcut başkan Muzaffer Bıyık seçilmiş başkan oldu

AKP Darıca İlçe Teşkilatı, 2. olağan kongresini yaptı. Darıca Spor Salonu`nda, teşkilat üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen kongrede sürpriz bir aday çıktı. Eski ilçe başkanı Orhan Pala döneminde ilçe yönetiminde teşkilatlanmadan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Sadık Öztürk liste hazırladı. Mevcut başkan ve genel merkezin başkan adayı Muzaffer Bıyık ile il yönetimi Sadık Öztürk`ü ikna edebilmek için uzun süre uğraştı. Saat 12.00`de başlaması gereken kongre bu yüzden bir saat gecikmeyle saat 13.00`te başladı. Sadık Öztürk, uzun süren ikna çabalarının ardından geri adım attı.
 

YEDEKTE KALDI!
Operasyon tamamlanınca il başkanı Mahmut Civelek, Muzaffer Bıyık ile çekilen aday Sadık Öztürk birlikte salona girdi. Öztürk`ün  yönetim kurulu listesine kendi ekibinden kimseyi yerleştirememesi dikkat çekerken, Öztürk`ün asil yönetimde değil de yedek yönetim kurulunda 30`uncu sırada yazılması son anda yapılan hamlenin hiçbir işe yaramadığının göstergesi oldu. İl delegesi de olan Öztürk`ün çekilmesinin en büyük nedeni olarak ekibinin kendisini yarı yolda bırakmış olmasına bağlandı. Kongreye belediye başkanlarından Şükrü Karabacak, Cengiz Kan, Adnan Köşker, Aziz Alemdar ve Mehmet Ellibeş de katıldı.
 

BAŞKANLAR GELDİ
Ayrıca İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç, ilçe başkanları  ve il yöneticileri ile partililer  kongrede hazır bulundu. Kongre salonunun dolmaması dikkatlerden kaçmadı. Kongrenin divan başkanlığını Yekta Türker yaparken yardımcılıklarını; Orhan Pala, Mustafa Aka, Necip Kaptan ve Hülya Kodek üstlendi. Kongreye hiçbir milletvekilinin katılmaması da dikkat çekti. AKP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Akar ile ilk seçilmiş ilçe başkanı olan Dr. Hakan Höbek de kongreyi izledi.
 

ANLAYIŞIMIZDA KAVGA YOK
431 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 30 kişilik yönetim kurulu üyesi ve 57 il delegesi seçildi. İstiklal Marşı`nın söylenmesiyle başlayan kongrenin açılışını mevcut ilçe başkanı Muzaffer Bıyık yaptı. Bıyık, “Bizim anlayışımız kavga üzerine değil, gönül kazanmak üzerinedir. Darıca`ya hizmet etme anlayışıyla çalışıyoruz. Bundan sonra da gençlik kollarımız ve kadın kollarımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugün yeniden ben ve ekibim teşkilatlarımızın desteğini alarak hizmet etmeyi sürdüreceğiz” dedi. Bıyık`ın konuşmasının ardından faaliyet raporları okundu.
 

LİSTE DIŞI KALABİLİRLER
Daha sonra Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak söz aldı. Karabacak, “Bizler sayın Başbakan`ımızın yürüyüşüne en ufak bir zarar getirmemek durumundayız” dedi. İl başkanı Mahmut Civelek ise, “Arkadaşlarımızı ikna etmek kolay eğil. Sonuçta herkes sayın başbakanımızla siyaset yapmak istiyor. Bu çok normal. Ancak, listeler oluşurken bazıları dışarıda kalabilir. Liste dışı kalan siyasetten uzak kalacak demek değildir. Eminim bu salonda il başkanlığını benden daha iyi yapacak arkadaşlar da var. Önemli olan partinin üyesi kalabilmektir” diye konuştu.
 

BİZ YALAN SÖYLEMEYİZ
Konuşmasında ANAR Şirketi`nin yaptığı ankete de değinen Civelek, anket sonuçlarını bir de Darcalılar`la paylaştı. Civelek, muhalefetin il başkanlarına da çattı, “Biz bugüne kadar hiç yalan söylemedik. Dediğimiz neyse aynen yaptık. 485 bin oy alırız dedik 504 bin oy aldık. Daha çok çalışacağız daha çok alacağız. Biz uzlaşmayla yapıyoruz kongrelerimizi, kimse bunu bozamaz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Bıyık ve yönetimi toplu halde partilileri selamladı ve seçime geçildi.
 


YÖNETİM KURULU
Muzaffer Bıyık (başkan)
Hülya Aykanat
Nuran Kurşun
Nesrin Güney
Müzzeyen Alan
Zeynep Güneş
Ali Balcı
Ali Osman Kirici
Arif Yenigökgöz
Bahattin Demircan
Doğan Bakır
Fatih Karadayı
Fatih Ünsal
İbrahim Kocagöz
Habip Uluoğlu
İsa Baylan
Mecit Keskinoğlu
Menaf Yorgun
Murat Arslan
Murat Kaya
Mustafa Kaya
Nurbay Aydemir
Nurettin Külekçi
Oğuz Mican
Sebahattin Karayılan
Sertan Tuncel
Tuncay Kaya
Ufuk Acay
Yener Yıldız


İl delegeleri
Muzaffer Bıyık, Şükrü Karabacak, Hülya Kodek, Mustafa Öztürk, Hakan Höbek, Ali Balcı, Yener Yıldız, Menaf Yorgun, Bahattin Demircan, Yeşim Tuncel, Arif Yenigökgöz, Mecit Keskinoğlu, Nevin Yılmaz, Fatih Ünsal, Yasin Alatay, Sümmani Güzelbaba, Ali Özdağ, Halit Muslu, Ömer Demirtürk, Metin söylemez, Mustafa İltekin, Yılmaz Tunalı, Yusuf Ayaz, Seyfettin Ağdaş, Çiğdem İpek, Nafiz Çığlık, Alattin Kılıç, Hasan Korkmaz, Sedet Beşli, doğan Bakır, Enver Demirci,Mustafa Çalış, Züleyha Zor, Tuncay Kaya, Olay yılıztekin murat bayraktar, İbrahim Pehlivan, Mustafa Yazar, Osman Son Kaya, Rüstem kırkgün, Ahmet Akçay, Ali Güler, Ali Osman Kirici, Ömer Gürsoy, Hüseyin Dilsiz, Selahattin camcı, Murat Yılmaz, Mustafa Monkuş, Halit Deniz, Mehmet Erdoğan, Mustafa Çimen, Hakkı Şahin, Sadık Öztürk, Şaban Aydın, Mahmut Ümsür, Ersin Erik, Ayhan Naci Yılmaz
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ