KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Demokrat’ın büyük kongresi 8-9 Ocak’ta
Demokrat’ın büyük kongresi 8-9 Ocak’ta
Siyaset
25 Kasım 2010 Perşembe 13:43
  • 1315
  • 17

Demokrat’ın büyük kongresi 8-9 Ocak’ta

Demokrat Parti, önümüzdeki günlerde il kongresini yapacak ardından da 8-9 Ocak’taki büyük kongre için çalışmalarını yoğunlaştıracak

İçe kongrelerini tamamlamaya çalışan DP`de büyük kongre tarihi netleşti. İl yönetiminin dün akşam gerçekleştirilen toplantısında açıklama yapan başkan Kadir Ayhan, genel merkezin 8-9 Ocak tarihlerinde büyük kurultayını yapacağını belirtti. Ayhan, yarın gerçekleştirilecek üç ilçe kongresinden sonra aralık ayının ortalarında da il kongresine gideceklerini vurguladı.
 

İL KONGRESİ ARALIKTA
Yarın Kartepe, Kandıra ve Gebze kongrelerini tamamlayacak olan DP`de sorun yaşandığı için Derince, Çayırova ve Darıca`da ilçe kongreleri yapılmayabilir. 350`ye yakın delege sayısına ulaştıkları için sorun yaşanan bu üç ilçenin il kongresine yetişme zorunluluğu olmadığını söyleyen Ayhan, “Büyük ihtimalle aralık ayının ortasında il kongresini yapacağız. Önümüzdeki günlerde de adaylığımla ilgili açıklama yapacağım” dedi.
 

HAKLARDA KAYIP VAR
İl toplantısında eğitimden sorumlu başkan yardımcısı emekli öğretmen Serpil Şerefhanoğlu`na da Öğretmenler Günü nedeniyle çiçek verildi. Öğretmenlerin sözleşmeli ve kadrolu şeklinde ayrıldığı gibi ücret ve özlük haklarında da kayıplar olduğunu söyleyen Şerefhanoğlu, öğretmenlerin farklı statüde çalıştırılmasının eşitlik ilkesine aykırı olduğunu belirtti. Şerefhanoğlu aile hekimliğinin de takipçisi olduklarını ve aksaklıkları dile getireceklerini sözlerine ekledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ