KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Derince AKP’de bir hayli sıkıntı var..!
Derince AKP’de bir hayli sıkıntı var..!
Siyaset
28 Eylül 2010 Salı 13:45
  • 5236
  • 20

Derince AKP’de bir hayli sıkıntı var..!

İktidar partisi AKP’nin her seçim döneminde sıkıntı yaşadığı ilçelerin başında Derince gelir. Çünkü Derince’de dengeyi sağlamak pek kolay değildir.

AKP`nin ilçe başkanları arasında en iş bitirici ilçe başkanı ise kuşkusuz Mehmet Eryürek`tir.
Mehmet Eryürek ilkokul mezunu olmasına rağmen kendini çok iyi yetiştiren, kurnaz ve zeki bir insandır.
Bir insanı istemediği zaman başka kişileri kullanarak bitirmeye çalışan ve hep arka planda durmayı seven Eryürek bu yüzden kolay kolay açık vermez.
En basit örneği vermek gerekirse Derince Belediyesi`nin bir önceki başkanı A.Haydar Bulut. Bulut teşkilatı yok saydığı için Eryürek onunla çok uğraşmıştı. Bulut`un aday olmaması için her türlü yola giren Eryürek bu hedefine de ulaşmıştı.
Seçimlerden sonra ise Eryürek yine rolünü çok iyi oynayarak gerek gazetecilere gerekse soran herkese A.Haydar Bulut`la hiçbir sorununun olmadığını söylemişti. Eryürek çok sabırlı bir insan olduğu için kimseyi de kolay kolay karşısına almaz.
Şimdi gelelim Derince AKP`de yaşanan bazı sıkıntılara.
Aldığımız duyumlara göre ilçe başkanı Eryürek yine kurnazlık yaparak teşkilatının en kıdemli yöneticisine oyun oynuyormuş.
Evet yanlış okumadınız, Mehmet Eryürek şu anda teşkilatındaki birkaç yöneticisine oyunlar oynayarak onlara zamanında verdiği bazı sözleri tutmadığı gibi onların kendi kendilerini bitirmesi için yine başkalarını kullanıyormuş.
Daha düne kadar başka bir partide görev yapan ve seçim zamanı AKP`ye katılarak rozet takanlara, teşkilata yıllardan beri hizmet vermiş kişilerden daha çok değer gösteren Eryürek, partisine hiç katkısı olmayanları önemli yerlere getirerek yüksek maaşlar verilmesini sağlarken, teşkilata yıllarını vermiş bazı yöneticilere ise hiçbir şekilde destek olmuyormuş.
Eryürek, yıllarını teşkilatına vermiş kişileri arkadan vurduğu gibi onlara açık vermemek için karşı karşıya geldiğinde çok samimi davranıyor ve hiç pot kırmıyormuş.
Fakat Eryürek`in, arkasından iş çevirip yüzlerine güldüğü bazı yöneticilerin oyununun farkında olduğunu bilmiyormuş.
Eryürek`in yaptığı oyunlara artık ‘dur` denilmesi gerektiğini bilen bu isimler şimdiden bir alt yapı oluşturmaya başlamış.
Bilindiği gibi Mehmet Eryürek yerel seçimler öncesi belediye başkan adayı belirlenirken Nihat Ergün`e de kafa tutmuş ve onu da karşısına almıştı.
Herkesin bildiği gibi Nihat Ergün seçimlerde A.Haydar Bulut veya Kemal Yazıcı`nın aday olmasını istiyordu.
Fakat Eryürek ısrarla bu iki ismin aday olmaması için genel merkezi de tehdit ederek Bulut veya Yazıcı`dan birinin aday olması durumunda teşkilat olarak istifa edeceklerini söylemişti.
Bu baskıya dayanamayan genel merkez ise Aziz Alemdar`ın aday olmasına son anda karar vermişti.
Böylelikle Eryürek`in dediği olmuştu.
Seçimleri kazandıktan sonra Derince`nin patronu olan Eryürek, daha sonra Nihat Ergün`ün Sanayi ve Ticaret Bakanı olmasıyla yine tedirginlik yaşamaya başladı.
Çünkü Nihat Ergün bakan olurken daha da güçlendi. Ergün`ün kendisinden intikam alacağını bilen Eryürek ise daha az hata yapmaya başladı.
Şimdilerde ise Eryürek`e karşı tepki gösterenler ve parti içindeki muhalefet kongre öncesi hazırlığa başlamış.
İki dönemdir ilçe başkanlığı görevini üstlenen Eryürek`in üçüncü dönemde başkan olmaması için çalışmalara gizli bir şekilde başlayan muhalif kanat kesinlikle Eryürek`i bitirecekmiş.
Çünkü Eryürek`in karşısında Nihat Ergün`ün yanı sıra A.Haydar Bulut ile Kemal Yazıcı da var.
Bu üç isim de başlı başına bir güç olduğundan Eryürek`in işi de hayli zor.
Hatta son zamanlarda hakkında çıkan bazı internet sitesi haberlerinde gelen yorumları yönetiminin yazdığından şüphelenen Eryürek böylelikle yönetimindeki isimlere de güvenini kaybetmiş.
Şu sıralar hayli sıkıntının yaşandığı Derince AKP`de bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak.
Bunu hep birlikte göreceğiz.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ