KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
“Devlet dedikodu yapmaz, gereğini yapar”
“Devlet dedikodu yapmaz, gereğini yapar”
Siyaset
15 Mart 2019 Cuma 14:31
  • 1404
  • 0

“Devlet dedikodu yapmaz, gereğini yapar”

Millet ittifakı İYİ Parti il binasında ortak basın açıklaması düzenledi. Düzenlenen basın açıklamasında konuşan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sözlerine itafen “Devlet dedikodu yapmaz, gereğini yapar” dedi

Toplantıda ayrıca dış ülkede camilere yönelik yapılan hain saldırı kınanırken, ölenlere başsağlığı dilendi. İyi Parti Kocaeli milletvekili ve grup başkan vekili Lütfü Türkkan, İyi Parti il başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İl başkanı Cengiz Sarıbay, KBB adayı Dr. Serdar Kaman ile ittifak partileri İzmit ilçe başkanları ve yöneticileri katıldı.

Basının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda bir konuşma yapan Lütfü Türkkan ise İç işleri bakanı Süleyman Soylu'ya yüklenerek, son günlerde Başiskelede PKK’lı meclis üyesi adayı var sözüne karşın, “Soylu'yu çok eskiden beri iyi tanırım, kendisi İzmit otogarında pişmaniye satırmış gibi konuşamaz, varsa böyle bir şey devlet gereğini yapar, dedikodu yapmaz” dedi. Türkkan ayrıca, Soylu'nun dün Erdogan için sarf ettiği kelimeleri ben bugün burada konuşamam, buna terbiyem musade etmez, dün ne konuştuğu belli değil yarın ne konuşacağıda belli olmayan birinin bugünki konuşmaları kaileye bile alınmaz diyerek Soylu'ya sert yüklendi. Türkkan ayrıca, bu tip dedikodulara gereğini yapacaklarına dedikodu yapmaları seçimi kaybetmeleri korkusundandır diye de sözlerine ekledi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ