KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Dilovası AKP’de 3.aday Aydemir
Dilovası AKP’de 3.aday Aydemir
Siyaset
26 Aralık 2011 Pazartesi 08:37
  • 2570
  • 10

Dilovası AKP’de 3.aday Aydemir

Aday sayısı teke indirilemediği için Gebze ve Derince ile birlikte kongresi ertelenen AKP Dilovası’nda üçüncü aday Kerem Aydemir oldu

İlçe kongreleri tamamlanan AKP`de sıra, tek adaylı liste talebinin kabul görmemesi nedeniyle ertelenen ilçe kongrelerine geldi. Gebze ve Derince ile birlikte kongreleri ertelenen 3 ilçeden biri olan Dilovası ilçe teşkilatının kongresi öncesinde ilçe başkan adaylarının sayısı üçe çıktı. Dilovası`nda genel merkezin adayı mevcut ilçe başkanı İlhan Yıldırım`ın karşısına ilçe yöneticisi Yasin Turak çıkmış ve kongrenin ertelenmesine sebep olmuştu. Yıldırım ve Turak`ın ardından AKP Dilovası İlçe Başkan Yardımcısı Kerem Aydemir`de ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
 

MUALLAKTA KALDI
İki adayla uzlaşmaya çalışılan Dilovası`nda ilçe başkan yardımcısı olan Kerem Aydemir, “Başkanlık yarışında ben de varım” dedi. Kurulduğundan beri, AKP Dilovası İlçe Teşkilatı`nda yer alan Aydemir, Dilovası`nda esnaflık yapıyor. Siyasete AKP`yle başlayan Aydemir, “Teşkilatın ayakta daha dik durabilmesi ve başarılı bir ilçe başkanı profili çizeceğime inandığım için aday oldum. Kongremiz muallâkta kaldı. Delegeye soralım diyoruz, onu da kabul etmiyorlar. İl yönetimi, mevcut başkandan yana. Kongre 26 Şubat`ta bitmiş olacak” diye konuştu.
 

DEMOKRASİYE AYKIRI
Aydemir, “Dünyaya demokrasi dersi veren Başbakan`ın partisinde demokrasi olmalı, seçime gidilmesini istiyorum. Tek adaylı kongre dayatması demokrasiye aykırı. Çok adaylı kongrelerde parti içi yarış olur. Delege bazlı olursa seçilme şansım daha yüksek. Partililerin de bana destek vereceğine inanıyorum. İlçe başkanı seçildiğim takdirde AKP`nin Dilovası`ndaki oy oranını yüzde 50`nin üzerine çıkaracağım” şeklinde konuştu. 
 

ADIM LİSTEDEN SİLİNDİ
Seçilemezse dahi başkan olacak kişiyi destekleyeceğini ifade eden Aydemir, “Parti büyüklerimiz bu konuda daha duyarlı davranmalı ve partililerin sesine kulak vermeli” ifadesini kullandı. Aydemir, delege listesinden adının silinmesine de tepki göstererek, “Her nedense adımın silinmesi için yoğun bir çaba var. Nedenini anlamıyorum. 426 delegenin 10`unun adını delege listesinden sildiler, 416 delege kaldı. Sonra 5 bin kişinin oy kullandığı seçimle delegeler yeniden beni seçti. Fakat listeye adımı yazmadılar” dedi.
 

ÜYELİĞİ İPTAL EDİLDİ
Yargıtay`ın yaptığı üyelik tespiti sırasında parti üyeleri arasında adının bulunmaması nedeniyle üyeliği iptal edilen Aydemir, ilk kurulduğu tarihten beri AKP`ye üye olduğunu, buna rağmen üyeliğiyle ilgili sorun yaşadığını söyledi. Üyeliğiyle ilgili bu durumu anlamlandıramadığını da dile getiren Aydemir, daha önceki kongrede de aynı şeyi yaşadığını belirterek tepkisini ortaya koydu. Aydemir, “Ben kurulduğu günden beri AKP`liyim. Üyeliğim silinemez” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ